INNE

Jay Weinberg odwzorował swoje pierwsze spotkanie z Jimem Rootem

Jay Weinberg, zanim został pełnoprawnym członkiem Slipknot, był wielkim fanem zespołu. Poznał go dzięki swojemu ojcu, Maxowi Weinbergowi, który był perkusistą w grupie Bruca Springsteena o nazwie E Street Band oraz w kapeli grającej w telewizyjnym talk show Conana O’Briena.

Jay podzielił się na Instagramie zdjęciem ze swojego dzieciństwa, które uwieczniło moment, w którym jego ojciec przedstawia mu na backstage’u muzyków z Iowy. Fotka przedstawia młodego (obecnie 29-letniego) Jaya w masce Coreya Taylora, Maxa oraz gitarzystę Jima Roota. Po latach perkusista postanowił odtworzyć fotografię w tym samym miejscu.

View this post on Instagram

Time is a flat circle.

A post shared by Jay Weinberg (@jayweinberg) on

Jay Weinberg o reakcji ojca na wieść o “dostaniu się” do Slipknot:

Szczerze mówiąc, nie wiem, czy mi uwierzył. W sumie nie mogłem mu powiedzieć, do którego zespołu miałem przesłuchanie, dopóki nie spytałem się, czy nie mógłbym powiedzieć swojemu tacie. Ale kiedy w końcu to zrobiłem, był bardzo zadowolony. Trzeba dodać, że to właśnie on wniósł Slipknota do mojego życia. Jestem pewien, że w pewnym momencie i tak bym trafił na ich muzykę, ale to on przedstawił mi tych gości, kiedy miałem dziewięć albo dziesięć lat. A później, kiedy dołączyłem do zespołu, tato z pewnością był zdumiony i zachwycony.

Jay Weinber

Slipknot wydał niedawno album “We Are Not Your Kind”przeczytaj naszą recenzję. W ramach jego promocji kapela zagra w przyszłym roku 8 lutego w Łodzi na jedynym w Polsce koncercie. Bilety na event są już w sprzedaży. Więcej szczegółów tutaj.

Źródło / Fot. Instagram.com/JayWeinberg

Podobne artykuły

A Perfect Circle broni swojej polityki zakazu nagrywania na koncertach: “Chcielibyśmy, byście byli tu, z nami”

Agata Laszuk

MetalPoodle: David Hasselhoff nagra metal, bo dlaczego nie?

Lena Knapik

Satyr: „Gwoździem do trumny Eibon było uzależnienie od narkotyków”

Agata Laszuk

Frost: „Deep Calleth Upon Deep” został fantastycznie przyjęty

Agata Laszuk

MetalPoodle: Gene Simmons z Kiss opatentowałby powietrze

Lena Knapik

Tim Lambesis (As I Lay Dying): “Dostałem drugą szansę”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz