Timi Hansen basista Mercyful Fate
Strona główna » Basista Mercyful Fate – Timi Hansen przegrał walkę z rakiem
NEWSY

Basista Mercyful Fate – Timi Hansen przegrał walkę z rakiem

Kilka dni temu świat obiegła wiadomość o zapowiadanym powrocie duńskiej grupy – Mercyful Fate. Za pośrednictwem facebookowej strony zespołu przekazano, że w lecie 2020 roku zespół powróci, kilkanaście koncertów. Dokładna ilość nie została sprecyzowana.

Równocześnie do wiadomości publicznej podano, że w składzie nie znajdzie się Timi Hansen, który toczył walkę z nowotworem. Jak wiemy z najnowszych wiadomości, zmagania z chorobą zakończyły się dla Hansena tragicznie. Muzyk zmarł 4 listopada w wieku 61 lat.

Smutne wieści przekazał wokalista grupy – King Diamond:

Właśnie dowiedziałem się, że straciłem wieloletniego przyjaciela […], nie tylko współlokatora z wczesnych czasów Mercyful Fate, ale także ulubionego basistę wszech czasów. Miałem to szczęście, że wraz z kilkoma przyjaciółmi mogłem go odwiedzić w jego mieszkaniu. Tego popołudnia nigdy nie zapomnę.

Gdy rozmawiałem z nim przez telefon, 24 października, zrozumiałem, że sprawy znacznie się pogorszyły, jednak on wciąż powtarzał ‘walczymy dalej’.

Łączę się w smutku z całą jego rodziną, współczuję Wam z całego serca. Spoczywaj w pokoju mój stary przyjacielu.

King Diamond

Timi Hansen o swoim powrocie do Merfyful Fate (oświadczenie z 1 sierpnia br.):

Pojawiło się mnóstwo pytań dlaczego nie będę częścią powrotu Mercyful Fate. Będę szczery – walczę z rakiem. Wierzcie mi, że będę starać się z całych sił, aby powrócić do zdrowia.

Moim marzeniem jest aby znów być na scenie i grać stare kawałki Mercyful Fate dla naszych wiernych fanów. Jeśli nie uda mi się wyleczyć do tego czasu to bardzo proszę – przyjmijcie ciepło mojego zastępce, Joey’a Vere. Nie znam osoby, która lepiej mogłaby mnie zastąpić.

Timi Hansen

Kariera Hansena w Mercyful Fate

Na przestrzeni ponad 30 lat działalności Mercyful Fate, muzyk kilkukrotnie był w składzie grupy. Obowiązki basisty pełnił w latach 1981-1985 oraz 1992-1993. Brał również udział w powrotach w roku 2008 i 2011, a w latach 1985-1987 grał razem z Kingiem Diamondem, który ówcześnie prowadził solową karierę.

Hansen brał udział w nagrywaniu pierwszych wydawnictw zespołu – mini-albumu “Mercyful Fate”, a także klasycznych albumów z początku działalności – “Melissa” czy “Don’t Break The Oath”. Basistę możemy również usłyszeć na najpopularniejszych albumach Kinga Diamonda.

Lars Ulrich żegna przyjaciela

Na swoim profilu instagramowym perkusista Metalliki zamieścił zdjęcie Timiego, opatrzone podpisem:

Jestem okropnie zasmucony wieściami o odejściu Timiego Hansena. Był nie tylko moim bliskim przyjacielem, lecz także częścią muzycznej siły, która pomogła ukształtować brzmienie i kierunek Metalliki […] W ciągu ostatnich 30 lat miałem przyjemność dzielić z nim niezliczoną ilość wspaniałych chwil.

Lars Ulrich

Fot. https://www.youtube.com/watch?v=qJFITZ_wTLY
Źródło: https://loudwire.com/metallica-lars-ulrich-timi-hansen-death-statement/

Podobne artykuły

Muzyczny świat żegna Chestera Benningtona. Ostre słowa Heada z Korn.

Lena Knapik

Zobacz zdjęcia z planu do nowego teledysku Cradle Of Filth

Lena Knapik

GWAR: 30,000 fanów nowymi potencjalnymi dawcami szpiku

Agata Laszuk

Machine Head ujawnia czwarty singiel z “Catharsis”

Dominika Kudła

Najbardziej rockowy polski skrzypek zagra na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu!

Tomasz Koza

Decapitated zagra na Kutno Rock&Rose Fest 2018

Szymon Grzybowski

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!