INNE

Phil Labonte o wdowie po Olim Herbercie: “Była ludzkim śmieciem”

Phil Labonte – wokalista grupy All That Remains – w dość ostry sposób wypowiedział się na temat wdowy po zmarłym w październiku gitarzyście zespołu, Oliverze “Olim” Herbercie. Mężczyzna nazwał ją wprost “ludzkim śmieciem”, któremu nigdy nie pozwolono na uczestniczenie w trasach koncertowych.

Oli został znaleziony martwy 16 października 2018 na brzegu stawu, który znajdował się na terenie jego posiadłości w Stafford Springs w stanie Connecticut. Żona zgłosiła jego zaginięcie około 15:00, zaś policja znalazła jego ciało leżące twarzą do ziemi na brzegu stawu, w miejscu, w którym woda nie sięgała wyżej niż 10-15cm.

Oddział policji okręgowej w stanie Connecticut prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Herberta, którą uznaje się za budzącą podejrzenia. Śledczy przyglądają się testamentowi, jaki gitarzysta miał spisać na tydzień przed śmiercią, jak i również polisie ubezpieczeniowej wspomnianej w jego ostatniej woli. Dokument ten czyni Elizabeth Herbert jedynym jego wykonawcą i spadkobiercą; zgodnie z nim Oliver nie wyraził również zgody, by wykonawcą została jego siostra, Cynthia Herbert. Miała ona również nie otrzymać niczego z majątku muzyka. Testament stwierdza, że Elizabeth Herbert ma odziedziczyć pełen majątek muzyka, jak i również obecne i przyszłe dochody.

Podczas udziału w jednym z odcinków radiowego show “Rover’s Morning Glory”, Phil Labonte odmówił jakichkolwiek spekulacji na temat okoliczności śmierci kolegi z zespołu, jednak bardzo wyraźnie dał do zrozumienia, co myśli o żonie zmarłego gitarzysty.

Mam swoją opinię na temat okoliczności, w jakich Oli stracił życie, ale najlepiej będzie, jeśli zachowam ją dla siebie. W tej sprawie wciąż trwa śledztwo.

Phil Labonte

Zapytany o to, czy Oli był nałogowym alkoholikiem, odparł:

Nikt w kapeli nie brał narkotyków. Jasne, niektórzy palą trawkę, niektórzy piją… On nigdy nie ćpał. Kochał grę na gitarze. Nasz perkusista to straszny pijak, nieraz próbował nakłonić Oli’ego do picia; mówił mu ‘Oli, no weź, strzel shota’, a Oli odpowiadał mu ‘Shota? Shoty są dla nastolatków’ [śmiech]. Czasem wypił jakieś mieszane drinki czy coś w tym guście, nie pogardził dobrymi piwami, ale nie pił nałogowo. Owszem, zdarzało mu się pić, ale nie przypominam sobie, by Oli kiedykolwiek… Myślę, że przez dwadzieścia lat widziałem go skacowanego może dwa czy trzy razy. Picie nie było jego nałogiem; była nim gra na gitarze.

Phil Labonte

Gospodarz programu przyznał, że kiedy usłyszał o śmierci Herberta, założył, że – z powodu stereotypów związanych z życiem gwiazd rocka – z pewnością zamieszane były w to narkotyki.

Phil Labonte odpowiedział:

Oli Herbert nigdy nie brał narkotyków, które można powiązać z przedawkowaniem – kropka. Nigdy w życiu nie widziałem, by ćpał cokolwiek, co można przedawkować i z tego powodu umrzeć.

Phil Labonte

Wspomniał również, że żona gitarzysty, Elizabeth, nigdy nie miała prawa uczestnictwa w trasach koncertowych All That Remains.

Przychodziła na lokalne koncerty, bo nie mogliśmy jej powstrzymać. Żony, dziewczyny i tak dalej pozostałych członków zespołu jeździły z nami w trasy, zostawały przez kilka dni, przez tydzień. Wszyscy się dobrze rozumieli i bawili.

Phil Labonte

Zapytany o powód, dla którego Elizabeth nie mogła ruszyć wraz z mężem w trasę, odpowiedział krótko:

Taką podjęliśmy decyzję. Nie godziliśmy się na to, bo była ludzkim śmieciem.

Phil Labonte

Jak się okazuje, wokalista przez długi czas – jednak bez sukcesów – podejmował próby przekonania Oli’ego do rozwodu.

Nie mogę dokładnie stwierdzić, dlaczego nie chciał rozwodu bądź jakie okoliczności zmuszały go do opierania się temu pomysłowi. Nie wiem, co za tym stało. Osobiście kilka razy rozmawiałem z nim na ten temat i mówiłem mu wprost: “Słuchaj, jeśli potrzebujesz dachu nad głową, zamieszkaj pod moim. Mam sporo miejsca.”

Phil Labonte

Fani zmarłego muzyka All That Remains próbują rozwikłać zagadkę jego śmierci i snują przeróżne teorie.

Facebookową stronę zrzeszającą osoby zainteresowane tą sprawą, Justice For Oli Herbert, obserwuje już 12 tysięcy osób.

Herbert zaczął grać na gitarze w wieku 14 lat. Wspólnie z Labonte założył All That Remains w roku 1998. Grupa wydała dziewięć albumów studyjnych i CD/DVD z zapisem koncertu; sprzedała ponad milion płyt na całym świecie. Ostatni album grupy, “Victim Of The New Disease” został wydany w listopadzie, miesiąc po śmierci gitarzysty.

Pozostali członkowie All That Remains – Phil Labonte, Mike Martin, Jason Costa i Aaron Patrick zaprosili do współpracy wirtuoza gitary i znanego youtubera Jasona Richardsona (All Shall Perish, Chelsea Grin, Born Of Osiris) w celu zastąpienia Olivera Herberta.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

MetalPoodle: Max Cavalera – jestem bardziej metalowy niż Igor

Lena Knapik

Buckethead: Tajemnica kubełka i maski rozwiązana

Agata Laszuk

Gitarzysta I Am Morbid zatrzymany (na chwilę) przez polską policję

Lena Knapik

Zostaw komentarz