Image default
INNE NEWSY

Planowała atak terrorystyczny na koncercie Life of Agony


Leslie McGourty, nauczycielka nauczająca na co dzień w Bonanza High School w Las Vegas została aresztowana w środę, 16 maja po tym, jak jej zaniepokojeni znajomi zwrócili się do służb mundurowych z informacją, jakoby planowała przeprowadzić atak terrorystyczny. Celem miała być publiczność zgromadzona na koncercie Life of Agony, który miał się odbyć w sobotę 19 maja w klubie Beauty Bar. Prawdopodobnie zamierzała również popełnić samobójstwo.

Plany Leslie McGourty ujrzały światło dzienne po tym, jak wysłała do znajomych kilka wiadomości, wskazujących na jej zamiary. Jedna z nich brzmiała:

Wyobraź sobie, że dokładnie wiesz, kiedy umrzesz. Że twój ulubiony zespół będzie wtedy grał twój ulubiony kawałek. Po prostu piękne.

W innych wiadomościach pisała, że zamierza “podziurawić wielu ludzi”, wspominała również o kilku atakach, wliczając w to ten przeprowadzony przez Stephena Paddocka, który w październiku ubiegłego roku zastrzelił 58 osób na festiwalu Route 91 Harvest Festival. „Mam środki, motyw i spryt” – głosiła jedna z wiadomości – „Dzięki mnie Vegas straci swój blask”.

Obecnie McGourty przebywa poza aresztem – została zwolniona za kaucją. Przyznała się do wysyłania wiadomości, jednak utrzymuje, że nie miała zamiaru nikogo skrzywdzić.

W odpowiedzi na ten incydent klub The Beauty Bar zdecydował się na wzmocnienie ochrony. Jak zapewnia menedżer klubu, Roxie Amoroso:

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy by zapewnić naszym klientom bezpieczeństwo, bez względu na to czy odwiedzają nas w ciągu tygodnia, czy przychodzą na zatłoczony koncert w sobotni wieczór.


Choć początkowo wszystko wskazywało na to, że sobotni koncert Life of Agony odbędzie się zgodnie z planem, został on odwołany – nie jest jednak jasne, czy była to decyzja zespołu, klubu, czy lokalnych służb. Zespół ograniczył się jedynie do opublikowanego w sobotni poranek postu na Facebooku o następującej treści:

Ze względu na niezależne od nas, nieprzewidziane wcześniej okoliczności które są poza naszą kontrolą, nasz występ w The Beauty Bar w Las Vegas, zaplanowany na sobotę 19 maja został odwołany. Zwroty pieniędzy za bilety możecie uzyskać w miejscu ich zakupu. Dziękujemy.

Źródło: MetalSucks / Zdjęcie w nagłówku, to kadr z materiału wideo Las Vegas CBS TV.

Podobne artykuły

Fu Manchu, czyli legenda stoner rocka na jedynym koncercie w Polsce

Albert Markowicz

TSA za kilka dni zagra w Gdańsku

Tomasz Koza

Amorphis: Prace nad nowym albumem i… jeden dzień wolny

Agata Laszuk

Zostaw komentarz