Strona główna » MetalPoodle: Poznajcie trzecią Batushkę!
INNE

MetalPoodle: Poznajcie trzecią Batushkę!

Macie powyżej uszu “schizmy” w Batushce? Macie dość czytania kolejnych “sensacyjnych” doniesień z dwóch stron barykady? A może spór na linii Krysiuk-Drabikowski spędza Wam sen z powiek i frasunek rysuje się na Waszych obliczach na wieść, że tych dwóch zacnych mężów nadal nie doszło do porozumienia, która Batushka jest “tom jedynom”?

Uważacie, że dwie Batushki to o dwie za dużo? A może za mało?

Do konfliktu Batushka kontra Batushka dołącza trzecia Batushka!

Czy też Batyushka, by być precyzyjnym, bo, zdaniem członków zespołu, to jest jedyna słuszna pisownia.

12 września bieżącego roku, zespół opublikował album zatytułowany… “Батюшка“. W niezbyt obszernym opisie płyty czytamy, że jest to kompilacja utworów powstałych w 2005r., a przearanżowanych i nagranych na nowo w 2019r.

Zbioru nagrań z archiwum Batyushki możecie posłuchać w serwisie Bandcamp.

Batyushka już Was znudziła? Nie?

Dobrze się składa! Dwa dni później, 14 września, zespół Batyushka opublikował kolejny album, zatytułowany “Апостол“. W opisie płyty możemy przeczytać, że zawiera nowy, premierowy materiał Batyushki, a poprzednia (“Батюшка“) była kompilacją archiwaliów.

Zespół Batyushka wydał oświadczenie.

Jeżeli ktoś czuje się okradany, jeżeli ktoś czuje, że Batyushka nie jest wobec niego fair, powinien niezwłocznie zapoznać się z poniższym komunikatem:

Pomimo faktu, że zawsze chcemy udostępniać nasze albumy za darmo (nie potrzebujemy pieniędzy, a nasze płyty wypuszczamy, jako część promowania naszej religii), niestety musieliśmy ustalić cenę minimalną [za utwór] w wysokości 1$, ponieważ Bandcamp zezwala na zaledwie 200 darmowych pobrań w ciągu miesiąca, o ile nie wykupi się drogiego abonamentu, a limit wyczerpaliśmy w dwa dni

Batyushka

Batyushka, czyli jedyna prawdziwa Батюшка

W opisie zespołu na serwisie Bandcamp możemy znaleźć informację, że mamy do czynienia z prawdziwą Batyushką, zespołem stworzonym przez ortodoksyjnych duchownych z Rosji.

Nie jesteśmy bandą pozerów, lecz prawdziwymi chrześcijanami. Sprzeciwiamy się satanizmowi i nabijaniu się z Chrześcijaństwa w dowolnej formie

Batyushka

Tak o sobie piszą członkowie Batyushki. Ich personalia owiane są tajemnicą. Brak również informacji, ile osób stoi za ortodoksyjną formacją.

Na zdjęciu dołączonym do profilu grupy na serwisie Bandcamp, widzimy prawosławnego duchownego, a przed nim baner z napisem “Православие или смерть!” (pol. “prawosławie lub śmierć”). Jak widać, członkowie Batyushki podchodzą do sprawy śmiertelnie poważnie.

Jaka jest przyszłość trzech Batushek?

Mamy już Wielką Czwórkę, a wygląda na to, że na scenie właśnie wyrosła (Nie)Święta Trójca Ortodoksyjnego Prawosławnego Black Metalu. Co przyniesie przyszłość? Czy członkowie Batyushki będą dochodzić swoich praw przed sądem? Czy kiedyś dowiemy się w końcu, która Batushka jest tą jedyną? A może w czyjejś szufladzie leżą taśmy nagrane przed 2005r.? Może gdzieś właśnie powstaje pozew przeciwko trzem Batushkom, a ta prawdziwa dopiero się objawi?

Podobne artykuły

Twórczość Evanescence – co myślą polscy dziennikarze muzyczni?

Tomasz Koza

Stet Howland wraca do zdrowia

Agata Laszuk

Joe Duplantier o pracy nad nowym albumem Gojiry

Dominika Kudła

Zmarł Nick John, manager Mastodon

Dominika Kudła

Serj Tankian w muzycznym projekcie Johna Dolmayana, perkusisty SOAD

Lena Knapik

Nowo odkryty gatunek żuka nazwany po wokalistce Nightwish

Lena Knapik

3 komentarze

kros 17 września 2019 at 21:30
0

Wiem, że NIE NA TEMAT, ale nie mam się do kogo zwrócić, a potrzebuję pomocy i wiem, że to chyba najbardziej odpowiednie miejsce 🙂 a mianowicie: jaka to kapela i tytuł utworu w pierwszych 3 sekundach INTRO z tego filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=x8-2W0c0P8A

Z góry wielkie dzięki…

Odpowiedz
Marian 17 września 2019 at 22:56
0

Ta Batyushka to jakiś szajs. Nic nie ma wspólnego z brzmieniem Batushki

Odpowiedz
Minder 18 września 2019 at 09:23
0

Te dwa “albumy” to ewidentny trolling. Perkusja z automatu, gitary z banku brzmień, zero wokalu. Komuś się nudziło i stwierdził, że narobi zamieszania 😀

Odpowiedz

Zostaw komentarz