Behemoth - Rzeczpospolita Niewierna oskarżenie zniewagi godła
Strona główna » Rzeczpospolita Niewierna – uchylenie kwietniowego wyroku
INNE NEWSY

Rzeczpospolita Niewierna – uchylenie kwietniowego wyroku


W kwietniu miało miejsce zakończenie sprawy sądowej dotyczącej plakatu promującego trasę „Rzeczpospolita Niewierna”. Adama „Nergala” Darskiego, wraz z dwoma współpracownikami, uznano wówczas niewinnymi zarzucanego im czynu znieważenia polskiego godła.

Wyrok w sprawie trasy “Rzeczpospolita Niewierna” uchylono.

Z dniem wczorajszym sprawa wróciła na sądową wokandę. Prokuratura wystąpiła z apelacją o ponowne rozpatrzenie sprawy i oddanie jej do ponownego wglądu Sądowi Okręgowemu w Gdańsku. Powodem jest niedostateczna argumentacja, na której poparto wiosną decyzję o uchyleniu pozwu. Sędzia Włodzimierz Brazewicz uznał dowody za niewystarczające do obiektywnej oceny sprawy. Co może być interpretowane jako błąd w postępowaniu i podstawa do przeprowadzenia sprawy raz jeszcze w bardziej szczegółowy sposób.

Poniżej opinia sędziego sprawozdawcy:

Z wyjaśnień oskarżonego Adama Darskiego wynika, że symbolika jest charakterystyczna dla zespołu heavymetalowego. W tym zakresie również powinien wypowiedzieć się kulturoznawca. Bo jeżeli jest to symbolika powszechna dla tej subkultury, to trzeba będzie wskazać, że przerobienie godła w sposób, którym posługiwała się ta symbolika, jest właśnie naruszeniem zasad i obrazą wiary chrześcijańskiej.

W praktyce oznacza to wznowienie postępowania sądowego. Przypomnijmy, że sprawa dotycząca trasy “Rzeczpospolita Niewierna” ciągnie się od 2016 roku.

Źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Podobne artykuły

Nergal o chrześcijaństwie i metalu

Tomasz Koza

Dziś premiera nowego albumu Decapitated “Anticult”

Tomasz Koza

The Black Dahlia Murder prezentuje utwór z nowej płyty

Lena Knapik

Czy K.K. Downing zagra jeszcze z Judas Priest?

Bartłomiej Pasiak

Enter Shikari i The Toy Dolls zagrają na 3 -majówce we Wrocławiu

Tomasz Koza

Baaardzo negatywne opinie odnośnie nowego Suicide Silence. Bardzo.

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!