Slipknot Whiskey
Strona główna » Slipknot prezentuje własną whisky “No. 9 Iowa Whiskey”
INNE

Slipknot prezentuje własną whisky “No. 9 Iowa Whiskey”
Szum wokół Slipknot w tym roku nie słabnie. I nie chodzi tylko o zbliżającą się wielkimi krokami premierę płyty zatytułowanej “We Are Not Your Kind, która ma się ukazać już 9 sierpnia, czy prezentację nowych masek. Tym razem kapela zwraca uwagę na swoją zupełnie pozamuzyczną działalność i demonstruje opracowaną przez siebie whiskey.

“Slipknot Whiskey No. 9”

Nazwa pochodzi od liczby członków zespołu. Ukaże się w dwóch wersjach: No. 9 oraz No. 9 Reserve, które będą się od siebie różnić zawartością alkoholu oraz ceną. Obydwie będą dostępne w każdym stanie USA 10 sierpnia, czyli dzień po premierze nowego albumu Slipknot. Póki co nie wiadomo, czy dystrybucja wyjdzie poza Stany Zjednoczone.

Trunek powstał przy współpracy zespołu z Cedar Ridge Distillery – producentem alkoholi z rodzimego stanu Iowa. Właściciel i założyciel Cedar, Jeff Quint, o najnowszym produkcie:

Wyzwaniem było wyprodukowanie whiskey, która reprezentowałaby ich muzyczny styl. Coś śmiałego, coś o dystyngowanym charakterze, coś, czego się nie spotyka każdego dnia. A wraz z tym to musiała być whiskey, która zadowoli każdego miłośnika tego trunku, niezależnie od jego powiązań z zespołem.

Jeff Quint

Krytyk Fred Minnick, przeprowadzając wywiad z Clownem, na łamach magazynu Forbes napisał, iż ta whiskey z pewnością wpiszę się na alkoholową mapę jako najlepszy napitek z Iowy. Z samego wywiadu można się dowiedzieć kilku ciekawostek. Crahan między innymi ujawnił swój sposób picia whiskey (schodzona kilkoma kostkami lodu, niespiesznie sączona z małej szklanki) oraz to, że przed odkryciem napitków z Cedar Ridge Distillery był fanem Jacka Daniel’sa. Minnick dopytał muzyka, dlaczego tak sławny zespół nie rozpoczął współpracy właśnie z Jackiem Daniel’sem czy Jim Beamem, a zdecydował się na rodzimą destylarnię. Shawn odpowiedział, że zdecydowało o tym kilka czynników, ale najważniejszy okazał się lokalny patriotyzm:

Po pierwsze, jako jedyni robią whiskey w stanie Iowa, używając tutejszej kukurydzy. Urodziłem się i wychowałem w des Moines w stanie Iowa, jesteśmy stąd. Najważniejsze jest trzymanie się swojej rodziny i tutejszej moralności i etyki pracy. (…) Cedar Ridge to rodzinna firma, w której czuję się jak w domu. Poczułem tam smak i zapach, którego zawsze pragnąłem i który zawsze sobie wyobrażałem.

Michael Shawn Crahan

Źródła: Loudwire, Forbes / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Bjorn Englen: “Mnóstwo ludzi zmieniłoby zdanie, gdyby zobaczyło ten koncert na własne oczy”

Agata Laszuk

Hatebreed – “White Power Music” wg CNN?

Redakcja

Zmiany za perkusją w Kamelot

Lena Knapik

Mike Portnoy: ‘“Metal jest potężniejszy i ma się lepiej niż kiedykolwiek!”

Agata Laszuk

Tajemnicza zapowiedź od Slipknot

Lena Knapik

Dirk Verbeuren o pierwszym roku w Megadeth

Lena Knapik

1 komentarz

Khargh 23 czerwca 2019 at 22:50

Lets pojebs rule the world…koniec zaniedlugo frajers.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!