FESTIWALE

Premier Morawiecki na Twitterze: „Pociągi dowiozą uczestników na Pol’and’Rock”
Premier Mateusz Morawiecki poinformował na Twitterze, że polecił ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi uruchomić specjalne pociągi, które dowiozą uczestników na festiwal Pol’and’Rock do Kostrzyna nad Odrą. Wcześniej pojawiła się informacja, że PKP, wbrew wieloletniej tradycji, nie uruchomi specjalnych połączeń. Szacuje się, że dzięki nim na imprezę dojeżdżało nawet 80 tysięcy osób.

O swojej dyspozycji premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek 18 czerwca. Pełna treść Tweeta wygląda tak:

(Nic nie widać? Wyłącz na chwilę AdBlocka)

11 czerwca serwis OKO.press poinformował, że PKP Intercity nie ma zamiaru w tym roku podstawić specjalnych pociągów tak zwanych musicREGIO, a dodatkowo zamierza zmienić trasy pociągów, które według rozkładu przejeżdżają przez Kostrzyn nad Odrą tuż przed i po festiwalu, a także w jego trakcie. Oficjalnym powodem takiej decyzji miała być troska o komfort i bezpieczeństwo pasażerów. Nie trzeba jednak fakultetu z politologii, żeby wiedzieć, że miała być to też forma uprzykrzenia życia Jerzemu Owsiakowi, organizatorowi Pol’and’Rock Festiwalu, który dla polityków prawicy jest miejscem zepsucia, demoralizacji, rui i porubstwa.

Przez internet przetoczyła się jednak fala oburzenia na tę decyzję, a pomoc festiwalowiczom zadeklarowały też niektóre samorządy, które zarządzają regionalnymi kolejami. Ludzie zaczęli się także skrzykiwać, aby organizować dojazd prywatnymi samochodami oraz busami. Okazuje się jednak, że wszystko to niepotrzebne, bo decyzja została zmieniona, a pociągi na Pol’and’Rock pojadą tak, jak w latach ubiegłych.

Lordi na Pol’and’Rock Festival!

Podobne artykuły

Sodom, Therion, Sick Of It All na Brutal Assault 24

Agata Laszuk

Carcass, Taake, Electric Wizard i wielu innych dołącza do Brutal Assault 24

Dominika Kudła

Imperator i Idle Hands wystąpią na festiwalu Metalmania 2020

Szymon Grzybowski

Zostaw komentarz