INNE NEWSY

Tobias Forge (Ghost): “Za każdym razem jest trudniej”


Tobias Forge, lider Ghost, udzielił niedawno wywiadu dla amerykańskiej stacji Lazer 103.3. Rozmowa dotyczyła m.in. muzycznej ewolucji zespołu. Poniżej znajdziecie obszerną wypowiedź na ten temat.


Przeczytaj naszą recenzję Ghost – Prequelle


Muzyk Ghost wskazał w swej wypowiedzi najbardziej problematyczną część tworzenia.

Jako twórca zawsze skupiałem się na tym, by się nie powtarzać. Oczywiście, zawsze będzie jakieś pokrewieństwo między utworami, pewien stopień podobieństwa. Czasem piszesz bardzo intuicyjnie, coś typowego. Wtedy musisz podjąć wewnętrzny dialog. Zastanowić się czy ta intuicyjność prowadzi do powtarzalności czy nie. To jedna z najtrudniejszych rzeczy. Z każdym kolejnym nagraniem jest coraz trudniej.

Zwłaszcza jeśli chcesz nadgonić narzucone przez siebie tempo. Tworzysz jeden album, drugi, trzeci… I kiedy przychodzi czas na czwarty, musisz zadecydować. Czy będzie to „Opus [Eponymous] II”, „Infestissumam II” czy „Meliora II”. A może coś zupełnie nowego, co niesie za sobą ryzyko zawalenia sprawy. Sądzę, że do tej pory szło nam całkiem dobrze. Ale za każdym razem jest trudniej.

Tobias Forge zilustrował swoje zdanie poniższym przykładem:

Nie chcę zanudzać was ideą starzenia, ale kiedy jesteś dzieckiem i widzisz wielką dziurę, masz ochotę ją przeskoczyć. Kiedy masz 10, 12 czy 14 lat, myślisz: „Oczywiście, że mogę to zrobić”. W wieku 20 lat jest to raczej „Pewnie i mógłbym… Zrobię to później. Mam czas”. A potem masz 30 lat… I podejście: „W życiu! Może dałbym radę, ale nie mam zamiaru tego sprawdzać”. Prędzej czy później i nas dotknie ten niepokój związany z utratą dotychczasowych dokonań. Z czasem trzeba będzie się zmuszać do odważniejszych kroków.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Posłuchaj nowego singla Atrocity “Masters Of Darkness”

Agata Laszuk

Triggerfinger na trzech koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Crashdïet jeszcze w tym roku wyda nowy album

Bartłomiej Pasiak

1 komentarz

raner88 18 września 2018 at 08:44

Znam wiele ludzi z branży muzycznej i to co mówi Forge jest normalne. Tak naprawdę całe życie się na tym opiera. W młodym wieku myślimy, że mamy jeszcze czas, a później przychodzi taki moment, w którym orientujemy się, że straciliśmy tyle czasu. Co do powtarzalności i wydawania całkowicie nowych płyt, to uważam, że nie można zostawać w jednym stylu. Trzeba być odważnym i być przygotowanym na niepowodzenie. Na koniec pragnę dodać, że Ghost jest świetne i polecam każdemu posłuchanie przynajmniej tych najpopularniejszych kawałków.

Odpowiedz

Zostaw komentarz