NEWSY

Maynard James Keenan podaje zbliżoną datę wydania nowego albumu Tool

Od lat fani grupy Tool czekają na kolejny album, który byłby następcą „10,000 Days” z 2006 roku. Wielu krytyków uznało to wydawnictwo jako najgorsze w historii zespołu, ale fani dalej wierzą w muzyków i czekają na nowość w dyskografii ulubieńców. Danny Carey, perkusista Tool wypowiedział się, że album prawdopodobnie ukaże się w kwietniu obecnego roku. Informacja ta jednak została szybko zdementowana przez Maynarda Jamesa Keenana. Wokalista zespołu za pomocą Twittera podał zbliżoną datę publikacji nowej płyty.

Tool jest obecnie w połowie miksowania albumu

Keenan napisał na swoim Twitterze:

Jesteśmy w połowie miksowania. Najprawdopodobniej będzie kilka odwołań. Później kilka kłótni. Następnie mastering, grafika, wideo, specjalne opakowania itp. Najlepsza przybliżona data wydania to pomiędzy połową maja, a połową lipca. Śledźcie po więcej szczegółowych informacji w miarę postępów.

Maynard James Keenan

Maynard James Keenan na początku stycznia poinformował:

Wokale nagrałem kilka miesięcy temu. Później trasa po USA, Wielkiej Brytanii i Europie z A Perfect Circle. Jeśli wszystkie ścieżki instrumentalne zostały nagrane, to płyta przechodzi teraz w okres miksowania

Maynard James Keenan

Dla przypomnienia Tool wystąpi już 11 czerwca 2019 roku w Krakowie na Impact Festival. Na scenie towarzyszyć będą mu m.in. Alice In Chains i Black Rebel Motorcycle Club.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Wszyscy członkowie Decapitated usłyszeli zarzut gwałtu

Lena Knapik

Tom G. Warrior (Triptykon, ex-Celtic Frost): “Nie mam szacunku do wytwórni płytowych”

Agata Laszuk

Chad Kroeger z Nickelback krytykuje Corey’a Taylora, Stone Sour i Slipknot

Lena Knapik

Zostaw komentarz