Image default
NEWSY

Maynard James Keenan podaje zbliżoną datę wydania nowego albumu Tool

Od lat fani grupy Tool czekają na kolejny album, który byłby następcą „10,000 Days” z 2006 roku. Wielu krytyków uznało to wydawnictwo jako najgorsze w historii zespołu, ale fani dalej wierzą w muzyków i czekają na nowość w dyskografii ulubieńców. Danny Carey, perkusista Tool wypowiedział się, że album prawdopodobnie ukaże się w kwietniu obecnego roku. Informacja ta jednak została szybko zdementowana przez Maynarda Jamesa Keenana. Wokalista zespołu za pomocą Twittera podał zbliżoną datę publikacji nowej płyty.

Tool jest obecnie w połowie miksowania albumu

Keenan napisał na swoim Twitterze:

Jesteśmy w połowie miksowania. Najprawdopodobniej będzie kilka odwołań. Później kilka kłótni. Następnie mastering, grafika, wideo, specjalne opakowania itp. Najlepsza przybliżona data wydania to pomiędzy połową maja, a połową lipca. Śledźcie po więcej szczegółowych informacji w miarę postępów.

Maynard James Keenan

Maynard James Keenan na początku stycznia poinformował:

Wokale nagrałem kilka miesięcy temu. Później trasa po USA, Wielkiej Brytanii i Europie z A Perfect Circle. Jeśli wszystkie ścieżki instrumentalne zostały nagrane, to płyta przechodzi teraz w okres miksowania

Maynard James Keenan

Dla przypomnienia Tool wystąpi już 11 czerwca 2019 roku w Krakowie na Impact Festival. Na scenie towarzyszyć będą mu m.in. Alice In Chains i Black Rebel Motorcycle Club.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Cały skład Decapitated wyszedł z aresztu. Pomógł poseł Dominik Tarczyński

Lena Knapik

“Hugsjá” Ivara Bjørnsona i Einara Selvika już w sprzedaży

Lena Knapik

Bury Tommorow, 36 Crazyfits i Cane Hill na dwóch koncertach w listopadzie

Dominika Kudła

Zostaw komentarz