Strona główna » Tobias Forge: „Wiele zespołów nie pojmuje, jak wiele pracy należy włożyć w sukces”
INNE NEWSY

Tobias Forge: „Wiele zespołów nie pojmuje, jak wiele pracy należy włożyć w sukces”


W wywiadzie udzielonym radiu WRIF 101.1 FM nadającym w Detroit, Michigan lider zespołu Ghost, Tobias Forge (ps. Cardinal Copia) wypowiedział się na temat kluczowych kwestii w byciu odnoszącym sukcesy artystą w obecnym świecie muzyki.

Nowy album Ghost, „Prequelle” zostanie wydany 1 czerwca nakładem Loma Vista Recordings.

“Myślę, że składa się na to wiele czynników. Oczywiście, jest coś w rodzaju prostego DNA w naszym stylu, repertuarze, naszym produkcie, dzięki któremu jest on strawny. Ale znam wiele zespołów, które wydały dobre produkty, więc nie zawsze chodzi o to, jak bardzo jest się dobrym, jak wielkie ma się zdolności kompozytorskie czy jak dobrym artystą scenicznym się jest. Chodzi tu też o dobre wyczucie czasu i ilość pracy, jaka zostanie włożona w wasz twór. (…)

Przyczyną, dla której tak wiele zespołów nie przebija się na powierzchnię jest to, że nie rozumieją one, że ich praca musi być w pewnym sensie rozdzielona na dwa kierunki. Jedną rzeczą jest tworzyć – to jak być architektem, ale i pracownikiem budowlanym. Musicie podzielić swój umysł na dwa, z których Wy będziecie tym kreatywnym, który narysuje projekt domu i wszystko zrobi.

Oprócz tego ktoś musi zająć się niezbędną papierologią. Owszem – mogą zająć się inni, jak wasz management, ale nadal będzie mnóstwo decyzji, które trzeba będzie podjąć. Trzeba więc będzie ten dom nie tylko zaprojektować, ale i zbudować. Trzeba będzie zdjąć białe rękawiczki, odsunąć na chwilę kreatywność na bok i wziąć się za robotę.

Uważam, że wielu artystów tego nie rozumie – wiele zespołów nie pojmuje, jak wiele pracy należy włożyć w sukces. Wielu z tych, którzy mają szczęście mieć na to możliwości uznają taki stan rzeczy za na tyle przykry i niedogodny, że w pewnym stopniu się z tego wycofują.”

Źródło: Blabbermouth / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Rammstein pracuje z reżyserem “Lords of Chaos” nad nowym klipem

Lena Knapik

10 faktów o Amy Lee

Tomasz Koza

Chris Cornell mógł popełnić samobójstwo

Tomasz Koza

Tobias Forge (Papa Emeritus): “To ciężka płyta z ciężkim tematem przewodnim”

Agata Laszuk

Nadciąga nowy singiel Watain

Agata Laszuk

Koncert Uada odwołany z powodu oskarżeń o nazizm; zespół odpiera zarzuty

Agata Laszuk

Zostaw komentarz