INNE NEWSY

Vinnie Paul: powodem śmierci mógł być zawał serca

Wedle informacji uzyskanych przez Las Vegas Review-Journal muzyk zmarł we śnie, zaś powodem zgonu był rozległy zawał serca. Ciało Vinniego Paula zostało przekazane do sekcji zwłok celem uzyskania oficjalnie potwierdzonej przyczyny śmierci. Po wszystkim zostanie przetransportowane z powrotem do Teksasu, by pochować perkusistę między miejscem pochówku jego matki i brata.

Vinnie Paul zmarł w wieku 54 lat.

„To wielki szok, ponieważ on był tak bardzo podekscytowany kończeniem prac nad nowym albumem (Hellyeah) i perspektywą ponownego wyruszenia w trasę. (…) Wciąż próbuję poskładać sobie to wszystko w całość.” – powiedział wieloletni przyjaciel Vinniego Paula, wokalista Franky Perez (Apocalyptica, Velvet Revolver).

Ponad dekadę po byciu świadkiem morderstwa własnego brata, „Dimebaga” Darrella Abbotta podczas granego wspólnie koncertu w klubie w Ohio. Vinnie powiedział w rozmowie z „Talk is Jericho”, że mimo upływu czasu wciąż czuł się jak 19-latek.

„Wciąż robię wszystko w ten sam sposób. Nie jestem żonaty, nie mam dzieci. Przez całe życie trwam w małżeństwie z muzyką. Poświęciłem się jej. Wiem, czego to wymaga. Odkąd odebrano mi brata, czuję, że muszę żyć za nas obu. Tę myśl niosę ze sobą wszędzie – gdziekolwiek idę, cokolwiek robię. Stary, myślę, że on jest tu z nami, obserwuje nas i podoba mu się to, jak sprawy się toczą.”

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 26 lat temu ukazał się album „Vulgar Display of Power” zespołu Pantera

Vinnie Paul i jego brat Dimebag założyli w 1980 roku grupę Pantera.

Ich ojcem był Jerry Abbott, odnoszący sukcesy kompozytor muzyki country, którego utwory były nagrywane przez takich artystów jak Emmylou Harris czy Freddy Fender.

Ostatnim zespołem, w którym grał Vinnie był Hellyeah, w którym grał u boku wokalisty Mudvayne – Chada Grey’a i gitarzysty Nothingface – Toma Maxwella.

Źródło: Blabbermouth / Fot. Materiały promocyjne

Zostaw komentarz