KONCERTY

Alcest na początku 2020 roku wystąpi dwa razy w Polsce

Francuscy post-metalowcy z Alcest już na początku przyszłego roku powrócą do Polski, by dać w naszym kraju dwa koncerty. I dodać trzeba, że wezmą ze sobą bardzo ciekawe supporty!


Alcest wystąpi w naszym kraju już 20 i 21 lutego 2020 roku

Pierwszy z koncertów odbędzie się w warszawskiej Proximie, natomiast drugi w krakowskim klubie Kwadrat. Projekt multiinstrumentalisty, Stéphane’a Pauta, zawita do Polski w ramach trasy promującej najnowszy album grupy. Krążek “Spiritual Insticnt” swoją premierę będzie mieć bowiem już 25 października bieżącego roku.

W brzmieniach kapeli znaleźć możemy idealną mieszankę muzyki post metalowej, shoegazeowej, a czasami nawet black metalowej.

Oprócz Pauta, w składzie kapeli znajdują się jeszcze obecnie perkusista Jean “Winterhaltera” Deflandre, gitarzysta Pieree Corson oraz basista Indria Saray. Nadchodzące wydawnictwo grupy promuje między innymi singiel “Protection”.

W roli supportów, przed gwiazdą wieczoru zaprezentują się Birds In Row oraz Kaelan Mikla

Birds In Row – Francuska grupa specjalizująca się w hardcore punku oraz w post – hardcorze. Skład kapeli tworzy trójka muzyków, którzy na scenie występują pod pseudonimami – B, Q oraz T. B jest gitarzystą oraz wokalistą kapeli, Q zajmuje się basem, natomiast T jest perkusistą kapeli.

Grupa pochwalić może się już dwoma, długogrającymi albumami (w tym genialnym debiutem “You, Me & The Violence”) oraz kilkoma EP-kami. Obecnie, dyskografię “Bird In Row” zamyka wydany w ubiegłym roku krążek “We Already Lost the World”, z którego pochodzi między innymi utwór “I Don’t Dance”.

Kaelan Mikla – Islandzkie, żeńskie trio, które stawia głównie na muzykę związaną z klimatami dark wave oraz synth – punk. O tym jak mocna jest to obecnie nazwa na rynku muzycznym idealnie świadczyć może fakt, że zespół ma już za sobą koncerty u boku The Cure i to na osobiste zaproszenie Roberta Smitha!

Ponadto, ich trzeci album “Nótt eftir nótt” w 2018 roku znalazł się na czternastym miejscu wśród najlepszych płyt tego roku według amerykańskiego magazynu “Revolver”.

Warta wspomnienia jest także geneza zespołu – dziewczyny na pomysł założenia kapeli wpadły bowiem po wygraniu konkursu poetyckiego, który odbywał się w jednej z islandzkich bibliotek.

 

Bilety na oba koncerty Alcest w Polsce zakupić można już w przedsprzedaży

Na chwilę obecną cena pojedynczej wejściówki wynosi 80 złotych. Możliwy będzie także zakup biletu w dniu koncertu, jednakże cena podskoczy wtedy do 90 złotych.

Organizatorem koncertu jest wytwórnia Knock Out Productions.

Podobne artykuły

Behemoth ogłasza jesienną trasę koncertową, również po Polsce

Paweł Kurczonek

Cradle of Filth na koncercie w Polsce zagra w całości swoją najlepszą płytę

Lena Knapik

Decapitated zapowiada letnią trasę oraz wspólny koncert z Thy Art Is Murder w Polsce

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz