Alcest w Polsce 2020
Strona główna » Alcest na początku 2020 roku wystąpi dwa razy w Polsce
KONCERTY

Alcest na początku 2020 roku wystąpi dwa razy w Polsce

Francuscy post-metalowcy z Alcest już na początku przyszłego roku powrócą do Polski, by dać w naszym kraju dwa koncerty. I dodać trzeba, że wezmą ze sobą bardzo ciekawe supporty!


Alcest wystąpi w naszym kraju już 20 i 21 lutego 2020 roku

Pierwszy z koncertów odbędzie się w warszawskiej Proximie, natomiast drugi w krakowskim klubie Kwadrat. Projekt multiinstrumentalisty, Stéphane’a Pauta, zawita do Polski w ramach trasy promującej najnowszy album grupy. Krążek “Spiritual Insticnt” swoją premierę będzie mieć bowiem już 25 października bieżącego roku.

W brzmieniach kapeli znaleźć możemy idealną mieszankę muzyki post metalowej, shoegazeowej, a czasami nawet black metalowej.

Oprócz Pauta, w składzie kapeli znajdują się jeszcze obecnie perkusista Jean “Winterhaltera” Deflandre, gitarzysta Pieree Corson oraz basista Indria Saray. Nadchodzące wydawnictwo grupy promuje między innymi singiel “Protection”.

W roli supportów, przed gwiazdą wieczoru zaprezentują się Birds In Row oraz Kaelan Mikla

Birds In Row – Francuska grupa specjalizująca się w hardcore punku oraz w post – hardcorze. Skład kapeli tworzy trójka muzyków, którzy na scenie występują pod pseudonimami – B, Q oraz T. B jest gitarzystą oraz wokalistą kapeli, Q zajmuje się basem, natomiast T jest perkusistą kapeli.

Grupa pochwalić może się już dwoma, długogrającymi albumami (w tym genialnym debiutem “You, Me & The Violence”) oraz kilkoma EP-kami. Obecnie, dyskografię “Bird In Row” zamyka wydany w ubiegłym roku krążek “We Already Lost the World”, z którego pochodzi między innymi utwór “I Don’t Dance”.

Kaelan Mikla – Islandzkie, żeńskie trio, które stawia głównie na muzykę związaną z klimatami dark wave oraz synth – punk. O tym jak mocna jest to obecnie nazwa na rynku muzycznym idealnie świadczyć może fakt, że zespół ma już za sobą koncerty u boku The Cure i to na osobiste zaproszenie Roberta Smitha!

Ponadto, ich trzeci album “Nótt eftir nótt” w 2018 roku znalazł się na czternastym miejscu wśród najlepszych płyt tego roku według amerykańskiego magazynu “Revolver”.

Warta wspomnienia jest także geneza zespołu – dziewczyny na pomysł założenia kapeli wpadły bowiem po wygraniu konkursu poetyckiego, który odbywał się w jednej z islandzkich bibliotek.

 

Bilety na oba koncerty Alcest w Polsce zakupić można już w przedsprzedaży

Na chwilę obecną cena pojedynczej wejściówki wynosi 80 złotych. Możliwy będzie także zakup biletu w dniu koncertu, jednakże cena podskoczy wtedy do 90 złotych.

Organizatorem koncertu jest wytwórnia Knock Out Productions.

Podobne artykuły

🔥 Korn i Bring Me the Horizon zagrają koncert w Łodzi

Lena Knapik

Nile i Hate Eternal na czterech koncertach w Polsce w 2019 roku!

Agata Laszuk

Wardruna w 2019 roku na dwóch koncertach w Polsce

Dominika Kudła

Acid Drinkers gościem specjalnym na koncercie Anthrax we Wrocławiu

Bartłomiej Pasiak

Black punkowy Skøv zapowiada trasę koncertową po Polsce

Redakcja

Ron “Bumblefoot” Thal wystąpi w Polsce na dwóch koncertach!

Mateusz Lip

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!