KONCERTY

Behemoth ogłasza jesienną trasę koncertową, również po Polsce

Pomorska bestia, zespół Behemoth, poinformował o nadchodzącej trasie koncertowej. W ramach trasy “Ecclesia Diabolica Baltica” odbędzie się dziewięć koncertów, w tym sześć w Polsce. U boku Behemoth wystąpią grupy Whoredom Rife, Zeal & Ardor i In Twilight’s Embrace. Bilety w cenie 110zł (130zł w dniu koncertu) będą dostępne od 16 kwietnia na stronach sklep.knockoutprod.net, spodekkatowice.pl oraz tickets.b90.pl.

Lista koncertów Behemoth Whoredom Rife, Zeal & Ardor i In Twilight’s Embrace,  w ramach trasy przedstawia się następująco:

  • 26.09 Wrocław, A2
  • 27.09 Poznań, MTP2
  • 28.09 Katowice, Spodek
  • 29.09 Warszawa, Expo XXI
  • 02.10 Tallin, Hellitehas
  • 03.10 Ryga, Palladium
  • 04.10 Wilno, Loftas
  • 05.10 Gdańsk, B90
  • 06.10 Kraków, Tauron Arena

O nadchodzącej trasie Adam “Nergal” Darski mówi:

Obok koncertu ze Slayerem będą to nasze jedyne koncerty w Polsce w 2019r. Szykujemy absolutnie wyszukaną i spektakularną produkcję. (…) Możecie spodziewać się wielu niespodzianek! Towarzystwo mamy zacne, polski In Twilight’s Embrace, prosto z Norwegii Whoredom Rife i zjawiskowy Zeal & Ardor. (…) Zapraszamy do wspólnej celebracji!

Nergal

W dalszej części zapowiedzi czytamy:

Choć Behemoth większość koncertów gra poza Polską, swego rodzaju tradycją stało się, że jesienią lub wczesną zimą zespół prezentuje swoją imponująca produkcję polskim fanom. Nie inaczej będzie w 2019 roku. Wtedy właśnie odbędzie się trasa kapeli, która obejmie sześć koncertów w dużych miastach, w doborowym zestawie. (…) Przygotujcie się na niezapomniane przeżycie.

Behemoth (Polska)

Istniejący od 1991r zespół, na przestrzeni lat wyrobił sobie ogólnoświatową markę. Obsypany nagrodami Behemoth zapełnia hale koncertowe na całym świecie, a jak czytamy w zapowiedzi trasy “(…) nazwa kapeli napisana jest bardzo dużą, jeżeli nie największą czcionką na plakatach najbardziej prestiżowych metalowych festiwali”. Na przestrzeni lat Behemoth dzielił scenę z takimi tuzami ciężkiego grania, jak Entombed, Anthrax czy Slayer. Grupa podczas trasy “Ecclesia Diabolica Baltica” promuje swój ostatni, wysoko oceniany, album “I Loved You At Your Darkest”, który miał premierę 05 października 2018r.

Zeal & Ardor (Szwajcaria)

Szwajcarska grupa dowodzona przez Manuela Gagneuxa. Połączyła w swojej muzyce dwie skrajności: bluźnierczy black metal i negro spirituals, czyli religijne pieśni czarnoskórych niewolników. W 2016r. ukazał się zaskakujący album “Devil Is Fine”, którego tematyka obracała się wokół cierpienia i ciężkiego losu niewolników. Wydany dwa lata później krążek pt. “Stranger Fruit” nawiązuje tytułem do przeboju “Strange Fruit” Billie Holiday, traktującego o linczu na Afroamerykanach. Ten album otworzył grupie drogę do scen całego świata, a na określenie muzyki Zeal & Ardor ukuto określenie black metal blues.

Whoredom Rife (Norwegia)

Duet powstał w 2014r. Grają chłodny i mroczny black metal inspirowany dokonaniami pionierów gatunku. Zespół zadebiutował w 2016r. EP-ką zatytułowaną po prostu “Whoredom Rife”. Dyskografię grupy zamyka drugi studyjny album “NID – Hymner av Hat” wydany pod koniec ubiegłego roku. Zespół jest chwalony za wyrafinowane kompozycje i teatralność.

In Twilight’s Embrace (Polska)

Pochodzący z Poznania zespół bardzo szybko dołączył do czołówki polskiej sceny metalowej. Rozpoczynali, jako grupa grająca melodyjny death metal, jednak szybko zaczęli ewoluować w kierunku innych gatunków. Inspiracji szukają w black metalu (album “Vanitas”), punk rocku (covery Armii, czy Post Regimentu), a nawet w klasyce polskiej literatury i filmu (album “Lawa” inspirowany dramatem “Dziady” Adama Mickiewicza).

Podobne artykuły

The Word Alive na jedynym koncercie w 2019 roku

Dominika Kudła

Headbangers Ball Tour we Wrocławiu już za tydzień! (KONKURS)

Dominika Kudła

Sanhedrin i Gatekeeper już w przyszłym tygodniu na dwóch koncertach w Polsce!

Redakcja

Zostaw komentarz