Strona główna » Behemoth ogłasza jesienną trasę koncertową, również po Polsce
KONCERTY

Behemoth ogłasza jesienną trasę koncertową, również po Polsce

Pomorska bestia, zespół Behemoth, poinformował o nadchodzącej trasie koncertowej. W ramach trasy “Ecclesia Diabolica Baltica” odbędzie się dziewięć koncertów, w tym sześć w Polsce. U boku Behemoth wystąpią grupy Whoredom Rife, Zeal & Ardor i In Twilight’s Embrace. Bilety w cenie 110zł (130zł w dniu koncertu) będą dostępne od 16 kwietnia na stronach sklep.knockoutprod.net, spodekkatowice.pl oraz tickets.b90.pl.

Lista koncertów Behemoth Whoredom Rife, Zeal & Ardor i In Twilight’s Embrace,  w ramach trasy przedstawia się następująco:

  • 26.09 Wrocław, A2
  • 27.09 Poznań, MTP2
  • 28.09 Katowice, Spodek
  • 29.09 Warszawa, Expo XXI
  • 02.10 Tallin, Hellitehas
  • 03.10 Ryga, Palladium
  • 04.10 Wilno, Loftas
  • 05.10 Gdańsk, B90
  • 06.10 Kraków, Tauron Arena

O nadchodzącej trasie Adam “Nergal” Darski mówi:

Obok koncertu ze Slayerem będą to nasze jedyne koncerty w Polsce w 2019r. Szykujemy absolutnie wyszukaną i spektakularną produkcję. (…) Możecie spodziewać się wielu niespodzianek! Towarzystwo mamy zacne, polski In Twilight’s Embrace, prosto z Norwegii Whoredom Rife i zjawiskowy Zeal & Ardor. (…) Zapraszamy do wspólnej celebracji!

Nergal

W dalszej części zapowiedzi czytamy:

Choć Behemoth większość koncertów gra poza Polską, swego rodzaju tradycją stało się, że jesienią lub wczesną zimą zespół prezentuje swoją imponująca produkcję polskim fanom. Nie inaczej będzie w 2019 roku. Wtedy właśnie odbędzie się trasa kapeli, która obejmie sześć koncertów w dużych miastach, w doborowym zestawie. (…) Przygotujcie się na niezapomniane przeżycie.

Behemoth (Polska)

Istniejący od 1991r zespół, na przestrzeni lat wyrobił sobie ogólnoświatową markę. Obsypany nagrodami Behemoth zapełnia hale koncertowe na całym świecie, a jak czytamy w zapowiedzi trasy “(…) nazwa kapeli napisana jest bardzo dużą, jeżeli nie największą czcionką na plakatach najbardziej prestiżowych metalowych festiwali”. Na przestrzeni lat Behemoth dzielił scenę z takimi tuzami ciężkiego grania, jak Entombed, Anthrax czy Slayer. Grupa podczas trasy “Ecclesia Diabolica Baltica” promuje swój ostatni, wysoko oceniany, album “I Loved You At Your Darkest”, który miał premierę 05 października 2018r.

Zeal & Ardor (Szwajcaria)

Szwajcarska grupa dowodzona przez Manuela Gagneuxa. Połączyła w swojej muzyce dwie skrajności: bluźnierczy black metal i negro spirituals, czyli religijne pieśni czarnoskórych niewolników. W 2016r. ukazał się zaskakujący album “Devil Is Fine”, którego tematyka obracała się wokół cierpienia i ciężkiego losu niewolników. Wydany dwa lata później krążek pt. “Stranger Fruit” nawiązuje tytułem do przeboju “Strange Fruit” Billie Holiday, traktującego o linczu na Afroamerykanach. Ten album otworzył grupie drogę do scen całego świata, a na określenie muzyki Zeal & Ardor ukuto określenie black metal blues.

Whoredom Rife (Norwegia)

Duet powstał w 2014r. Grają chłodny i mroczny black metal inspirowany dokonaniami pionierów gatunku. Zespół zadebiutował w 2016r. EP-ką zatytułowaną po prostu “Whoredom Rife”. Dyskografię grupy zamyka drugi studyjny album “NID – Hymner av Hat” wydany pod koniec ubiegłego roku. Zespół jest chwalony za wyrafinowane kompozycje i teatralność.

In Twilight’s Embrace (Polska)

Pochodzący z Poznania zespół bardzo szybko dołączył do czołówki polskiej sceny metalowej. Rozpoczynali, jako grupa grająca melodyjny death metal, jednak szybko zaczęli ewoluować w kierunku innych gatunków. Inspiracji szukają w black metalu (album “Vanitas”), punk rocku (covery Armii, czy Post Regimentu), a nawet w klasyce polskiej literatury i filmu (album “Lawa” inspirowany dramatem “Dziady” Adama Mickiewicza).

Podobne artykuły

Bunt w kanadyjskim stylu – Comeback Kid już 24 kwietnia zagra w Warszawie!

Szymon Grzybowski

The Amity Affliction wraca do Polski na jedyny koncert

Lena Knapik

🤘 Najciekawsze koncerty rockowe i metalowe (grudzień 2019)

Bartłomiej Pasiak

Arch Enemy w czerwcu przyjedzie do Wrocławia

Tomasz Koza

Immolation wraz z gośćmi na trzech koncertach w Polsce

Bartłomiej Pasiak

Ron “Bumblefoot” Thal wystąpi w Polsce na dwóch koncertach!

Mateusz Lip

3 komentarze

Radek Ż. 27 czerwca 2019 at 18:00
0

Behemoth to główny reprezentant Polski na światowej scenie metalowej, z czego jestem bardzo dumny, ich każdy album jest wyjątkowy i nie powtarzalny, a koncerty mają niesamowity klimat, przykładowo ich ostatni koncert w Gliwicach wraz ze Slayer’em był bardzo udany a Nergal bardzo dobrze zaśpiewał ,,Evil has no boundaries” razem z Tomem Arayą. Płyta ,,I Loved You at Your Darkest” jest jedną z najlepszych które Behemoth dał światu i byłbym bardzo szczęśliwy gdybym ją posiadał.

Odpowiedz
Marcin Kamiński 28 czerwca 2019 at 22:26
0

Behemoth nagrał materiały, które uważam za jedne z najlepszych w historii polskiego black metalu. Mowa tu o przede wszystkim o znakomitym debiutanckim “Sventevith”, a także o EP “And the Forests Dream Eternally” i demówce “…from the Pagan Vastlands”. Taki sposób grania tej muzyki jest mi zdecydowanie bliższy, niż ich późniejsze, bardziej deathmetalowe oblicze. Nowa płyta natomiast to bardzo dobre, nieco luźniejsze granie z fajnym rockowym feelingiem. Podoba mi się droga, którą teraz kroczy ten zespół. Nergala można lubić lub nie, ale nie można mu odmówić szacunku za upór i konsekwencję, dzięki którym Behemoth odniósł tak duży sukces na metalowej scenie. Oby tak dalej!

Odpowiedz
konteks 12 sierpnia 2019 at 14:47
0

Od nas jedzie do Katowic 14 osób z Częstochowy. Wynajmujemy dużego busa, więc jeszcze 4 osoby z Czewy możemy zabrać. Wejściówki nadal są na Empik Bilety, więc raczej z tym problemów nie ma. Kwestia chęci. Znajomi wybierają się z Gdańska. A Behemot daje w tym roku na swoich koncertach naprawdę czadu…

Odpowiedz

Zostaw komentarz