MUZYKA

Vltimas publikuje drugi singiel z debiutanckiego krążka


Powstawanie supergrup w przemyśle muzycznym przestaje być czymś rzadko spotykanym. Co raz częściej znani muzycy łączą siły i wspólnie pracują nad nowym materiałem. Jednym z takich zespołów jest Vltimas, który właśnie opublikował nowy singiel.

Pierwszą zapowiedzią debiutanckiego dzieła supergrupy pt. „Something Wicked Marches In” był utwór „Praevalidus”, który swoją premierę miał 6 grudnia 2018 roku. Tym razem muzycy pochwalili się piosenką „Total Destroy!”, która jest drugim singlem z debiutanckiej płyty, której premiera jest przewidziana na 29 marca 2019 roku.


Gitarzysta grupy, Rune “Blasphemer” Eriksen tak wypowiedział się o piosence:

To jedna z ostatnich piosenek, które nagraliśmy na album i zdecydowanie jest to utwór, który odzwierciedla energię i determinację, jaką włożyliśmy w nasz debiut. Bez litości, po prostu „Total Destroy!”

Rune Eriksen

Vltimas to brutalne, ekstremalne i nieobliczalne trio.

Grupa została założona w 2015 roku. Już w marcu ukaże się ich debiutanckie wydawnictwo pt. „Something Wicked Mraches In”. Kto jednak kryje się za tą supergrupą? Vltimas tworzy trzech muzyków, którzy mają na swoim koncie niejeden sukces. Wokalistą zespołu jest David Vincent, który jest doskonale znany fanom death metalu, w głównej mierze jako były frontman Morbid Angel. Muzyk współpracował z tym legendarnym zespołem od 1986 do 1996 oraz od 2004 do 2015 roku. Vincent śpiewał na sześciu albumach studyjnych Morbid Angel. Jako ciekawostkę można podać, że po odejściu z tego bandu spełniał się jako piosenkarz country.

W Vltimas na gitarze gra Rune “Blasphemer” Eriksen, który wcześniej współpracował z Mayhem oraz obecnie gra w Aura Noir. Do pierwszej z tych grup dołączył w momencie reaktywacji grupy po śmierci Øysteina Aarsetha, lidera i założyciela kapeli. Z Aura Noir, Eriksen współpracuje od 1993 roku. Nagrał z nim sześć albumów studyjnych.

Za bębnami w Vltimas siedzi perkusista Crytopsy, Flo Mounier.

Z kanadyjską grupą muzyk gra od jej powstania w 1992 roku. Francuski bębniarz oprócz Crytopsy i Vltimas występował lub występuje również w: Necrosis, Temple of Thieves, Digital Doomzday, Nader Sadek oraz Annihilator.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Azarath ujawnia drugi utwór z nadchodzącej płyty

Tomasz Koza

„Lightning Strike” – nowy utwór Judas Priest nie zapowiada rewolucji. I dobrze!

Szymon Grzybowski

The Black Dahlia Murder prezentuje utwór z nowej płyty

Lena Knapik

Metallica rezentuje kolejny utwór z nowej płyty

Tomasz Koza

Jinjer: kolejny singiel z mini-albumu „Micro”

Dominika Kudła

Whitechapel: posłuchaj nowego singla „Third Depth”

Dominika Kudła

1 komentarz

Khargh 10 stycznia 2019 at 22:00
0

…a doda jest doskonale znana fanom hardcore’a.

Odpowiedz

Zostaw komentarz