Vltimas
Strona główna » Vltimas publikuje drugi singiel z debiutanckiego krążka
MUZYKA

Vltimas publikuje drugi singiel z debiutanckiego krążka


Powstawanie supergrup w przemyśle muzycznym przestaje być czymś rzadko spotykanym. Co raz częściej znani muzycy łączą siły i wspólnie pracują nad nowym materiałem. Jednym z takich zespołów jest Vltimas, który właśnie opublikował nowy singiel.

Pierwszą zapowiedzią debiutanckiego dzieła supergrupy pt. „Something Wicked Marches In” był utwór „Praevalidus”, który swoją premierę miał 6 grudnia 2018 roku. Tym razem muzycy pochwalili się piosenką „Total Destroy!”, która jest drugim singlem z debiutanckiej płyty, której premiera jest przewidziana na 29 marca 2019 roku.


Gitarzysta grupy, Rune “Blasphemer” Eriksen tak wypowiedział się o piosence:

To jedna z ostatnich piosenek, które nagraliśmy na album i zdecydowanie jest to utwór, który odzwierciedla energię i determinację, jaką włożyliśmy w nasz debiut. Bez litości, po prostu „Total Destroy!”

Rune Eriksen

Vltimas to brutalne, ekstremalne i nieobliczalne trio.

Grupa została założona w 2015 roku. Już w marcu ukaże się ich debiutanckie wydawnictwo pt. „Something Wicked Mraches In”. Kto jednak kryje się za tą supergrupą? Vltimas tworzy trzech muzyków, którzy mają na swoim koncie niejeden sukces. Wokalistą zespołu jest David Vincent, który jest doskonale znany fanom death metalu, w głównej mierze jako były frontman Morbid Angel. Muzyk współpracował z tym legendarnym zespołem od 1986 do 1996 oraz od 2004 do 2015 roku. Vincent śpiewał na sześciu albumach studyjnych Morbid Angel. Jako ciekawostkę można podać, że po odejściu z tego bandu spełniał się jako piosenkarz country.

W Vltimas na gitarze gra Rune “Blasphemer” Eriksen, który wcześniej współpracował z Mayhem oraz obecnie gra w Aura Noir. Do pierwszej z tych grup dołączył w momencie reaktywacji grupy po śmierci Øysteina Aarsetha, lidera i założyciela kapeli. Z Aura Noir, Eriksen współpracuje od 1993 roku. Nagrał z nim sześć albumów studyjnych.

Za bębnami w Vltimas siedzi perkusista Crytopsy, Flo Mounier.

Z kanadyjską grupą muzyk gra od jej powstania w 1992 roku. Francuski bębniarz oprócz Crytopsy i Vltimas występował lub występuje również w: Necrosis, Temple of Thieves, Digital Doomzday, Nader Sadek oraz Annihilator.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Kreator, Sepultura, Soilwork i Aborted zagrają w Polsce

Tomasz Koza

Immortal publikuje drugi utwór zatytułowany “Mighty Ravendark”

Agata Laszuk

Posłuchaj nowego utworu Amenra

Agata Laszuk

Posłuchaj nowego albumu Obituary

Lena Knapik

Fleshgod Apocalypse: nowy singiel z płyty “Veleno”

Dominika Kudła

„Lawa”, nowa płyta In Twilight’s Embrace w całości do odsłuchu

Paweł Kurczonek

1 komentarz

Khargh 10 stycznia 2019 at 22:00
0

…a doda jest doskonale znana fanom hardcore’a.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!