KONCERTY

Claudio Simonetti’s Goblin już w tym tygodniu w Krakowie

Fanom starego horroru nie powinny być obce takie tytuły jak „Świt żywych trupów”, „Głęboka czerwień” czy „Suspiria”. Pochodzące ze wspomnianych filmów obrazy wpisały się w historię kinematografii równie mocno, co towarzysząca im muzyka. Jej autorzy występują obecnie pod szyldem Claudio Simonetti’s Goblin. I już w tym tygodniu zaprezentują swoją twórczość w Polsce!

Szczegóły koncertu Claudio Simonetti’s Goblin:

14.04.2019 / g. 18:00
Kraków / Kwadrat
Bilety: 80zł w przedsprzedaży, 90zł w dniu koncertu

Claudio Simonetti’s Goblin – początki.

Z początkiem lat 70. we Włoszech uformowała się formacja Oliver, pod której nazwą jazz spotkał się z rockiem progresywnym. Od założenia mając problemy z ujednoliceniem składu, zespół szukał szczęścia w Wielkiej Brytanii. Ostatecznie, z braku środków, wracając z niczym do ojczyzny.

Choć z niczym, okazało się, że po coś. W 1975 roku zespół zawiązał współpracę z kompozytorem Giorgio Gaslinim. Efektem wspólnych wysiłków miała być ścieżka dźwiękowa do filmu „Głęboka czerwień”. Jednak w niedługim czasie między Gaslinim a Dario Argento, reżyserem dzieła, zrodził się konflikt. W jego wyniku ten pierwszy wycofał się ze złożonych zobowiązań… Co okazało się szansą dla funkcjonującej wówczas pod nazwą Cherry Five formacji.

Młodzi muzycy otrzymali jeden dzień na napisanie oraz jeden dzień na zarejestrowanie muzyki. Czemu bezbłędnie podołali, wiążąc się z niszą muzyki do filmów z gatunku horror. Po tym wydarzeniu po raz pierwszy przyjęto nazwę Goblin.

O stażu grupy można mówić tylko w superlatywach.

Przewodzona przez charyzmatycznego Claudio Simonettiego formacja wciąż z powodzeniem zabiera swoich fanów w klimatyczną podróż między jawą, snem… A koszmarem. Skomponowaną przed laty muzykę okraszając wzmacniającymi odbiór wizualizacjami.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły

DevilDriver na jedynym koncercie w Warszawie!

Bartłomiej Pasiak

Slayer na kolejnym “pożegnalnym” koncercie w Polsce w 2019 roku. Gary Holt opuszcza zespół

Dominika Kudła

Dying Fetus wraca na koncert do Polski!

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz