Strona główna » Claudio Simonetti’s Goblin już w tym tygodniu w Krakowie
KONCERTY

Claudio Simonetti’s Goblin już w tym tygodniu w Krakowie

Fanom starego horroru nie powinny być obce takie tytuły jak „Świt żywych trupów”, „Głęboka czerwień” czy „Suspiria”. Pochodzące ze wspomnianych filmów obrazy wpisały się w historię kinematografii równie mocno, co towarzysząca im muzyka. Jej autorzy występują obecnie pod szyldem Claudio Simonetti’s Goblin. I już w tym tygodniu zaprezentują swoją twórczość w Polsce!

Szczegóły koncertu Claudio Simonetti’s Goblin:

14.04.2019 / g. 18:00
Kraków / Kwadrat
Bilety: 80zł w przedsprzedaży, 90zł w dniu koncertu

Claudio Simonetti’s Goblin – początki.

Z początkiem lat 70. we Włoszech uformowała się formacja Oliver, pod której nazwą jazz spotkał się z rockiem progresywnym. Od założenia mając problemy z ujednoliceniem składu, zespół szukał szczęścia w Wielkiej Brytanii. Ostatecznie, z braku środków, wracając z niczym do ojczyzny.

Choć z niczym, okazało się, że po coś. W 1975 roku zespół zawiązał współpracę z kompozytorem Giorgio Gaslinim. Efektem wspólnych wysiłków miała być ścieżka dźwiękowa do filmu „Głęboka czerwień”. Jednak w niedługim czasie między Gaslinim a Dario Argento, reżyserem dzieła, zrodził się konflikt. W jego wyniku ten pierwszy wycofał się ze złożonych zobowiązań… Co okazało się szansą dla funkcjonującej wówczas pod nazwą Cherry Five formacji.

Młodzi muzycy otrzymali jeden dzień na napisanie oraz jeden dzień na zarejestrowanie muzyki. Czemu bezbłędnie podołali, wiążąc się z niszą muzyki do filmów z gatunku horror. Po tym wydarzeniu po raz pierwszy przyjęto nazwę Goblin.

O stażu grupy można mówić tylko w superlatywach.

Przewodzona przez charyzmatycznego Claudio Simonettiego formacja wciąż z powodzeniem zabiera swoich fanów w klimatyczną podróż między jawą, snem… A koszmarem. Skomponowaną przed laty muzykę okraszając wzmacniającymi odbiór wizualizacjami.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły

Pearl Jam w Polsce – szczegóły koncertu

Bartłomiej Pasiak

The Australian Pink Floyd powrócą do Polski na początku 2020 roku

Mateusz Lip

5 lat Alissy White-Gluz w Arch Enemy – uczcij rocznicę wypadem na koncert do Wrocławia!

Szymon Grzybowski

Volbeat zapowiada nowy album i koncert w Warszawie

Bartłomiej Pasiak

In Twilight’s Embrace rusza w trasę Do Diabła z Wami

Redakcja

Thy Art Is Murder wystąpi w Polsce na początku 2020 roku!

Mateusz Lip

Zostaw komentarz