Reunion Rhapsody
Strona główna » Na zgliszczach Rhapsody i Luca Turilli’s Rhapsody powstaje Turilli / Lione Rhapsody
INNE

Na zgliszczach Rhapsody i Luca Turilli’s Rhapsody powstaje Turilli / Lione Rhapsody

Powstaje nowy twór w uniwersum Rhapsody. Tym razem członkowie pierwszego składu Rhapsody, czyli Luca Turilli i Fabio Lione, ponownie połączą swe siły, aby stworzyć nowy album pod szyldem “Turilli / Lione Rhapsody”. Panowie pierwszy raz od ośmiu lat spotkają się przy wspólnym nagrywaniu muzyki. Formację dopełnią byli muzycy Rhapsody: Dominique Leurquin, Patrice Guers i Alex Holzwarth.

W ubiegłym roku Luca i Fabio wspólnie wyruszyli w pożegnalną trasę nazwaną “Anniversary Farewell Tour”.

W ramach uczczenia dwudziestolecia Rhapsody, podczas której wykonali klasyczne utwory kapeli. Wygląda na to, że kończąc działalność Rhapsody oraz Luca Turilli’s Rhapsody (kolejna włoska odnoga zespołu), dwójka kumpli zaczęła myśleć o dalszej współpracy. Jak twierdzą, udało im się stworzyć nową generację symfonicznego metalu, wzbogaconą o nowoczesne elementy, za którymi przepadają. Rosnąca z dnia na dzień ekscytacja wspólną wizją zaowocowała decyzją o nagraniu nowego materiału pod nową i niepozostawiającą wątpliwości nazwą “Turilli / Lione Rhapsody”.

Darmowa dostawa w EMP Shop

Zespół jest gotowy do wkroczenia do studia jeszcze tej zimy.

Sama płyta ma się wstępnie ukazać latem 2019. Wszystko zależy od funduszy. Do zrealizowania debiutanckiego krążka Turilli / Lione Rhapsody muzycy zorganizowali kampanię crowdfundingową. Aktualnie udało się już przekroczyć 50% wymaganej kwoty.

Turilli o nowo podjętym działaniu:

Po zakończeniu pożegnalnej trasy i rozwiązaniu Luca Turilli’s Rhapsody nie wyobrażałem sobie dalszego kontynuowania moich działań w metalu. Ale teraz, dzięki nowej artystycznej wizji i naszej nowej, inspirującej mantrze “odrodzenie i ewolucja”, czuję się niezwykle podekscytowany nieograniczonymi możliwościami artystycznymi, jakie uda nam się osiągnąć, zmieniając granice naszego brzmienia. Chcemy promować nasze fundamentalne, duchowe przesłanie pełne światła z najbardziej emocjonalnym uderzeniem!

Luca Turilli

Lione dodaje:

Bardzo mocno wierzymy w nowy zespół Turilli / Lione Rhapsody, w wizję i możliwość tworzenia nowej muzyki, prezentującej coś naprawdę innowacyjnego, nowoczesnego i świeżego, ale też bogatego w bezkompromisowy dźwięk współczesnych produkcji. Wierzymy też w cenny wkład naszych fanów, którzy pomagają nam w osiągnięciu naszego celu i rozpoczęciu jeszcze jednego, nowego i ważnego rozdziału w naszej muzycznej karierze. Bardzo na was liczymy!

Fabio Lione

Przypomnijmy, że aktualnie prowadzony pod wodzą Alessandra “Alexa” Staropoliego Rhapsody Of Fire (kolejny wątek w tej włoskiej telenoweli) szykuje się do wydania nowego krążka zatytułowanego “The Eight Mountain”. Na płycie po raz pierwszy w autorskim materiale pojawi się wokalista Giacomo Voli, który w 2016 roku zastąpił Fabiego Lione. Więcej o nowym albumie Rhapsody Of Fire.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Behemoth zapowiada kolejne piwo

Redakcja

Powstanie film o black metalu na podstawie słynnej książki “Władcy Chaosu”

Lena Knapik

Anselmo o pożegnalnej trasie Slayera: “Uwierzę, kiedy zobaczę”

Agata Laszuk

Poważny wypadek The Dillinger Escape Plan w Polsce

Tomasz Koza

Rob Halford: “Chcielibyśmy być najdłużej grającym zespołem heavy metalowym na świecie”

Dominika Kudła

Marzysz o zostaniu roadie Suicide Silence?

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!