Strona główna » Na zgliszczach Rhapsody i Luca Turilli’s Rhapsody powstaje Turilli / Lione Rhapsody
INNE

Na zgliszczach Rhapsody i Luca Turilli’s Rhapsody powstaje Turilli / Lione Rhapsody

Powstaje nowy twór w uniwersum Rhapsody. Tym razem członkowie pierwszego składu Rhapsody, czyli Luca Turilli i Fabio Lione, ponownie połączą swe siły, aby stworzyć nowy album pod szyldem “Turilli / Lione Rhapsody”. Panowie pierwszy raz od ośmiu lat spotkają się przy wspólnym nagrywaniu muzyki. Formację dopełnią byli muzycy Rhapsody: Dominique Leurquin, Patrice Guers i Alex Holzwarth.

W ubiegłym roku Luca i Fabio wspólnie wyruszyli w pożegnalną trasę nazwaną “Anniversary Farewell Tour”.

W ramach uczczenia dwudziestolecia Rhapsody, podczas której wykonali klasyczne utwory kapeli. Wygląda na to, że kończąc działalność Rhapsody oraz Luca Turilli’s Rhapsody (kolejna włoska odnoga zespołu), dwójka kumpli zaczęła myśleć o dalszej współpracy. Jak twierdzą, udało im się stworzyć nową generację symfonicznego metalu, wzbogaconą o nowoczesne elementy, za którymi przepadają. Rosnąca z dnia na dzień ekscytacja wspólną wizją zaowocowała decyzją o nagraniu nowego materiału pod nową i niepozostawiającą wątpliwości nazwą “Turilli / Lione Rhapsody”.

Darmowa dostawa w EMP Shop

Zespół jest gotowy do wkroczenia do studia jeszcze tej zimy.

Sama płyta ma się wstępnie ukazać latem 2019. Wszystko zależy od funduszy. Do zrealizowania debiutanckiego krążka Turilli / Lione Rhapsody muzycy zorganizowali kampanię crowdfundingową. Aktualnie udało się już przekroczyć 50% wymaganej kwoty.

Turilli o nowo podjętym działaniu:

Po zakończeniu pożegnalnej trasy i rozwiązaniu Luca Turilli’s Rhapsody nie wyobrażałem sobie dalszego kontynuowania moich działań w metalu. Ale teraz, dzięki nowej artystycznej wizji i naszej nowej, inspirującej mantrze “odrodzenie i ewolucja”, czuję się niezwykle podekscytowany nieograniczonymi możliwościami artystycznymi, jakie uda nam się osiągnąć, zmieniając granice naszego brzmienia. Chcemy promować nasze fundamentalne, duchowe przesłanie pełne światła z najbardziej emocjonalnym uderzeniem!

Luca Turilli

Lione dodaje:

Bardzo mocno wierzymy w nowy zespół Turilli / Lione Rhapsody, w wizję i możliwość tworzenia nowej muzyki, prezentującej coś naprawdę innowacyjnego, nowoczesnego i świeżego, ale też bogatego w bezkompromisowy dźwięk współczesnych produkcji. Wierzymy też w cenny wkład naszych fanów, którzy pomagają nam w osiągnięciu naszego celu i rozpoczęciu jeszcze jednego, nowego i ważnego rozdziału w naszej muzycznej karierze. Bardzo na was liczymy!

Fabio Lione

Przypomnijmy, że aktualnie prowadzony pod wodzą Alessandra “Alexa” Staropoliego Rhapsody Of Fire (kolejny wątek w tej włoskiej telenoweli) szykuje się do wydania nowego krążka zatytułowanego “The Eight Mountain”. Na płycie po raz pierwszy w autorskim materiale pojawi się wokalista Giacomo Voli, który w 2016 roku zastąpił Fabiego Lione. Więcej o nowym albumie Rhapsody Of Fire.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Joey Jordison silniejszy niż kiedykolwiek

Lena Knapik

Ozzy Osbourne – “Nie jestem uzależniony od seksu”

Lena Knapik

Mleko, chleb, jajka, “Seasons in the Abyss”… Czyli kolejne tytuły od Biedronki

Dominika Kudła

Szczegóły dotyczące pogrzebu Chrisa Cornella. Muzyk został skremowany.

Lena Knapik

Metalowe nominacje do Grammy

Lena Knapik

Perkusista Crematory grozi odwołaniem trasy bo… ludzie nie chcą kupować biletów i płyt

Dominika Kudła

Zostaw komentarz