KONCERTY

Gaahls Wyrd, Tribulation, Uada i Idle Hands już w przyszłym tygodniu w Poznaniu i Warszawie

21 lutego wystartowała trasa Northern Ghosts Tour 2019, za której szyldem kryje się co-headlining dwóch kapel z północy. Mowa o Gaahls Wyrd i Tribulation. Już w przyszłym tygodniu grupy zawitają do Polski na dwa koncerty: do Poznania oraz Warszawy.

Wieść o trasie trafiła do nas już we wrześniu.

Od tamtej pory miało miejsce kilka wartych wspomnienia wydarzeń. Z początkiem miesiąca poznaliśmy szczegóły dotyczące premiery nowej płyty Gaahls Wyrd. Pierwsze wydawnictwo studyjne zespołu ukaże się 31 maja w barwach Season of Mist. Tajemnicą przestały być także lista utworów oraz oprawa graficzna „GastiR – Ghosts Invited”. Ponadto fani usłyszeli pierwszy singiel z płyty, podobny brzmieniem do EPki „Nov ‘15” sprzed dwóch lat.


Przejdźmy do obozu Tribulation.

W rok od premiery czwartego krążka studyjnego, „Down Below”, zespół został uhonorowany najważniejszą nagrodą rodzimego przemysłu fonograficznego. Mowa o Grammis, odpowiedniku amerykańskiego Grammy. Tribulation został laureatem roku 2019 w kategorii Hard Rock / Metal of the Year, wygrywając m.in. z Ghost i At the Gates. Zespół był nominowany w tej samej kategorii już trzy lata temu za poprzednią płytę, „Children of the Night”. Wówczas statuetki doczekał się album „Meliora”.

Do line – up’u dołączył Idle Hands.

Uformowana w 2017 roku grupa Idle Hands zamyka skład marcowych koncertów jako drugi support. Twórczość Amerykanów to wypadkowa zróżnicowanych gustów jej twórców. Dwoma, odznaczającymi się najbardziej biegunami, są tu klasyczne, heavy metalowe brzmienie oraz gotycka charakterność. Panowie szykują się obecnie do wydania pierwszego albumu studyjnego, zatytułowanego “Mana”.

 

Szczegóły koncertów Gaahls Wyrd, Tribulation, Uada, Idle Hands:

  • 05.03.2019 / g. 17:30
  • Poznań / U Bazyla
  • Bilety: 70 zł w przedsprzedaży, 80 zł w dniu koncertu
  • 06.03.2019 / g. 18:00
  • Warszawa / Proxima
  • Bilety: 70 zł w przedsprzedaży, 80 zł w dniu koncertu

Podobne artykuły

My Own Abyss rusza w trasę koncertową – krakowscy metalcore’owcy zagrają w pięciu miastach

Szymon Grzybowski

Marko Hietala z Nightwish na jedynym koncercie w Polsce

Lena Knapik

The Gathering w Polsce z okazji jubileuszowej trasy!

Agata Laszuk

Arch Enemy w czerwcu przyjedzie do Wrocławia

Tomasz Koza

Już 20 i 21 listopada Sólstafir zagra w Gdańsku i Warszawie

Szymon Grzybowski

Legendy Metalu odwołane…

Tomasz Koza

Zostaw komentarz