PŁYTY

Gaahl’s Wyrd: szczegóły odnośnie płyty i pierwszy singiel

Z wrześniem ubiegłego roku zawiązała się współpraca pomiędzy Gaahl’s Wyrd a Season of Mist. W barwach francuskiej wytwórni ukaże się studyjny debiut grupy, którego wydanie wstępnie zaplanowano na początek 2019 roku.

Wczoraj do rąk fanów trafiły pierwsze detale odnośnie płyty. „GastiR – Ghosts Invited”, bo pod takim tytułem ukaże się album, będzie mieć swą premierę 31 maja. Ponadto znana jest już lista utworów, okładka, a także pierwszy singiel – „Ghosts Invited”. Do odsłuchu poniżej:

Pierwszy przedsmak nowego dzieła Gaahla nie odbiega dalece od EPki “Bergen Nov ’15” sprzed czterech lat. Sekcja rytmiczna utrzymana jest w konwencji klasycznego, skandynawskiego black metalu. Z którą kontrastuje czysty, wprowadzający aurę mistycyzmu, wokal. Co z kolei przywodzi na myśl okres Wardruny. Innymi słowy zapowiada się na wydawnictwo odznaczające się przekrojowym spektrum odniesień do twórczości muzyka.

Gaahl’s Wyrd rusza pod koniec miesiąca w europejską trasę.

W roli co – headlinera usłyszymy Tribulation. Line – up uzupełnią Uada i Idle Hands. Przypominamy, że na liście koncertowych przystanków nie zabrakło miejsca dla Polski. 5 marca będziemy mieli okazję doświadczyć wydarzenia w Poznaniu (u Bazyla), zaś dzień później w Warszawie (Proxima).

Lista utworów:

01. Ek Erilar
02. From The Spear
03. Ghosts Invited
04. Carving The Voices
05. Veiztu Hve
06. The Speech And The Self
07. Through And Past And Past
08. Within The Voice Of Existence

Żródło: blabbermouth.net

Podobne artykuły

Overkill w studio, nadchodzi następca “The Grinding Wheel”

Dominika Kudła

Rotting Christ: Nowy album już na początku 2019

Agata Laszuk

Powstają teksty na nowy album Slipknot. Premiera być może w 2019 roku

Agata Laszuk

Zostaw komentarz