Exodus headlinerem MTV Headbanger’s Ball Tour 2018
Strona główna » Headbangers Ball Tour we Wrocławiu już za tydzień! (KONKURS)
KONCERTY

Headbangers Ball Tour we Wrocławiu już za tydzień! (KONKURS)

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie żyje wtorkowym występie Slayera. Wielu z nas od maja ściska bilety, wyczekując jednego z najważniejszych muzycznych wydarzeń tego roku. Dziś jednak skupimy się na innym święcie, które będzie mieć miejsce w niecały tydzień po koncercie na Atlas Arenie. Wydarzenie skupiające nie mniejsze legendy, wszystkie oddane służbie thrash metalu.

Darmowa dostawa w EMP Shop

Do koncertu w ramach MTV Headbangers Ball Tour zostało siedem dni!

Z tej okazji warto przypomnieć, kto zawita do wrocławskiego centrum A2. Zacznijmy od headlinera. Tego poznaliśmy w połowie lipca, a jest nim Exodus. Najstarszy stażem z całego składu, zawiązał się z końcówką 1979 roku w San Francisco. Pierwszy album, „Bonded by Blood”, zespół zaprezentował dopiero w 1985 roku. Warto jednak było czekać! Dzieło okazało się w późniejszych latach wzorcowe dla innych kapel i ponadczasowe. Sam zespół uplasowało zaś na pozycji jednego z prekursorów gatunku.

Drugi na plakacie promującym trasę widnieje Sodom.

Kolejny klasyk gatunku, tym razem z Niemiec. Grupa ma na swoim koncie piętnaście krążków długogrających oraz wiele zmian w składzie. Na dniach ukazała się EP-ka zatytułowana „Partisan”, na której mieliśmy okazję usłyszeć nowych, obecnych od tego roku, członków zespołu. Występ we Wrocławiu będzie pierwszą okazją do usłyszenia Sodom po raz pierwszy jako kwartetu.

Ostatnimi kapelami są Death Angel oraz Suicidal Angels.

Pierwsza z nich ma za sobą kilka przerw, jednak od 2001 roku sytuacja zespołu ustabilizowała się. Od tamtej pory dyskografia grupy zapełniła się pięcioma nieźle przyjętymi płytami. Również w 2001 roku narodził się Suicidal Angels. Grecy, choć najmłodsi doświadczeniem, kontynuują tradycję lat 80-tych. Ostatni raz mieliśmy okazję usłyszeć zespół pod koniec ubiegłego roku w roli supportu Satyricon.

16 miast, jeden przystanek w Polsce.

Druga edycja MTV Headbangers Ball Tour to istne święto dla thrash metalu. W odróżnieniu od pierwszej, której gośćmi byli przedstawiciele różnych gatunków. Reprezentowali je bracia Cavalera, Insomnium, Overkill oraz Deserted Fear. Czy tradycją stanie się celebracja konkretnego odcienia czerni? Mamy nadzieję przekonać się za rok.

Szczegóły MTV Headbangers Ball 2018:

  • 3.12.2018 / g. 19:00 Wrocław / Centrum Koncertowe A2
  • Bilety: 125 zł, 135 zł (Biletomat, Eventim, eBilet, Ticketmaster), 145 zł (w dniu koncertu)

KONKURS

Wraz z organizatorami polskiego koncertu, mamy dla Was dwa pojedyncze bilety do rozdania. Aby wziąć udział należy:

1. W komentarzu poniżej opisać, który zespół najchętniej chciałbyś/aś zobaczyć i swoją decyzję uzasadnić.

2. Pamiętaj o podaniu swojego maila, który wykorzystany zostanie wyłącznie do celów konkursowych, a następnie w przypadku wygranej o szczegółach odbioru nagrody.

3. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 27.11 do godziny 18:00.

Podobne artykuły

Pożegnalny koncert Non Iron – już 25 lutego w Toruniu

Szymon Grzybowski

Volbeat zapowiada nowy album i koncert w Warszawie

Bartłomiej Pasiak

King Dude zagra w Krakowie i Wrocławiu

Mateusz Lip

Bunt w kanadyjskim stylu – Comeback Kid już 24 kwietnia zagra w Warszawie!

Szymon Grzybowski

Black Veil Brides w Polsce w 2020 roku – szczegóły koncertu

Mateusz Lip

Rebellion Tour w Polsce! Zagra m.in. Madball

Mateusz Lip

3 komentarze

Wojtek 26 listopada 2018 at 18:05

Chociaż grali w Polsce sporo razy to ja widziałem ich w akcji tylko raz. Był to rok 1990, Katowice Spodek i trasa Agent Orange. Świetny koncert zagrany dla 10 tysięcy maniaków Thrashu. Oczywiście chodzi mi o Sodom! Fajnie byłoby po 28latach zobaczyć ich ponownie!

Odpowiedz
Antek 26 listopada 2018 at 18:44

Sodom z nowym składem w tym Frankiem Blackfire na gitarze i na perkusiście Asphyx i Desaster to z tego co widać na najnowszych nagraniach live istna maszyna do zabijania i na pewno warto będzie na nich jechać do Wrocławia, nowa epka jeszcze bardziej zachęca do zobaczenia Angelrippera i spółki

Odpowiedz
Robert 27 listopada 2018 at 19:16

Na koncert wybieram się gdyż nie widziałem nigdy live dwóch dla mnie bardzo ważnych legend, Exodus i Death Angel, a Sodom dawno temu na Brutal Assault. Taka thrashowa Trójca w jednym miejscu to koncertowy mus, spełnienie marzeń, okazja do zamienienia kilku zdań z muzykami po koncercie i wypicie wspólnego browarka.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!