KONCERTY

Legendy polskiego metalu we wrześniu na wspólnych koncertach!

Serdecznie zapraszamy na cztery wyjątkowe koncerty. W ramach trasy “Legendy Metalu” zagrają cztery zespoły, których fanom muzyki metalowej nie trzeba przedstawiać: Kat & Roman Kostrzewski, Acid Drinkers i Vader, a jako gość specjalny wystąpi szczecińska grupa Quo Vadis.

Dokładna rozpiska trasy “Legendy Metalu” przedstawia się następująco:

 • 26.09 – Gdańsk, B90
 • 27.09 – Warszawa, Progresja
 • 28.09 – Wrocław, A2
 • 29.09 – Kraków, Studio

Bilety w cenach 70 zł – 120 zł są już dostępne na stronie ticketclub.pl. Więcej informacji o samym wydarzeniu na stronie legendymetalu.com i w wydarzeniach na portalu Facebook.

Organizatorzy tak zapowiadają nadchodzące koncerty:

Lata 80. to barwny okres, dla niektórych pamiętny i istotny ze względu na rozkwit ekstremalnej muzyki. Wtedy to formowały się zespoły, które budowały i rozwijały ten rodzaj sceny muzycznej, zarówno na arenie światowej, jak i w Polsce.

Rodzimymi przedstawicielami tej dekady są niezaprzeczalnie śląski KAT (speed/thrash/black), poznański Acid Drinkers (thrash metal) oraz olsztyński Vader (death/thrash metal). Dorobek Kata obecnie prezentowany jest na żywo przez grupę Kat & Roman Kostrzewski. Te trzy formacje będące swoistymi legendami metalu w Polsce, jesienią bieżącego roku łączą siły na wspólnej trasie i wystąpią razem na czterech koncertach. Gościem specjalnym będzie Quo Vadis, który kilka miesięcy temu świętował 30-lecie działalności artystycznej.

Kat & Roman Kostrzewski

Założony na przełomie lat 79-80 ubiegłego stulecia Kat, to jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów na polskiej scenie metalowej. Albumy takie, jak “666” czy “Oddech Wymarłych Światów” są regularnie wymieniane, jako jedne z najważniejszych w historii polskiego metalu, a Roman Kostrzewski szybko stał się jednym z najbardziej charakterystycznych i charyzmatycznych polskich wokalistów.

W 2004r. doszło do rozłamu w zespole Kat, a Roman Kostrzewski i Ireneusz Loth powołali do życia grupę Kat & Roman Kostrzewski. Zespół nagrał cztery płyty: “Biało-czarna” (2011r.), “Buk-akustycznie” (2014r.), ponownie zarejestrowaną “666” (2015r.) i wydaną w marcu 2019r., wysoko ocenianą płytę “Popiór”.

Zespół tworzą:

 • Roman Kostrzewski – wokal
 • Jacek Hiro – gitara
 • Krzysztof Pistelok – gitara
 • Michał Laksa – gitara basowa
 • Jacek Nowak – perkusja

Acid Drinkers

Sami o sobie piszą, że są zespołem rock’n’rollowym założonym przy butelce taniego wina, psującym robotę Kazimierzowi Wielkiemu – zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Poznańska formacja jest jednym z najbardziej aktywnych koncertowo zespołów w Polsce. Zagrali niezliczoną ilość koncertów (oficjalna strona grupy podaje, że ponad 1500).

Jak sam zespół zaznacza – wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś. Nagrany w 1994r. album pt. “Infernal Connection” zajął pierwsze miejsce w plebiscycie czasopisma “Machina” na „Najlepszą płytę w historii polskiego metalu”.

Zespół aż ośmiokrotnie otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego, Fryderyka. Acid Drinkers ma w dorobku siedemnaście albumów studyjnych (uwzględniając dwa tribute-albumy z serii “Fishdick”), ostatni, zatytułowany “Peep Show”, ukazał się we wrześniu 2016r.

Acid Drinkers występuje w składzie:

 • Tomasz “Titus” Pukacki – gitara basowa, wokal
 • Darek “Popcorn” Popowicz – gitara
 • Maciej “Ślimak” Starosta – perkusja
 • Łukasz “Dzwon” Cyndzer – gitara

Vader

Olsztyński Vader to prekursor death metalu w Polsce. Ich wydane w 1990r. demo pt. “Morbid Reich” rozeszło się w imponującym nakładzie ponad 10000 sztuk, stając się najlepiej sprzedającą się taśmą demo w historii death metalu. Dziś Vader to ścisła czołówka światowego metalu. W 2012r. grupa została uhonorowana Fryderykiem w kategorii “Album roku – metal”, za płytę “Welcome to the Morbid Reich”.

Na 31 maja 2019r. będzie mieć premierę EPka pt. “Thy Messenger”, a pod koniec roku ma ukazać się nowy album długogrający Vadera, zapowiadany, jako najbrutalniejszy i najbardziej okrutny w historii zespołu. Nadchodząca płyta zatytułowana jest roboczo “…And then there was only pain”.

Od 2011r. zespół tworzą:

 • Piotr “Peter” Wiwczarek – gitara, wokal
 • Marek “Spider” Pająk – gitara
 • Tomasz “Hal” Halicki – gitara basowa
 • James Stewart – perkusja

Quo Vadis

Gość specjalny na trasie to weterani progresywnego death/thrash metalu. Grupa ma na swoim koncie dziewięć albumów studyjnych, występowała m.in. na festiwalu Metalmania i aż czterokrotnie na Przystanku Woodstock (obecnie Pol’and’Rock Festival).

Zespół w ubiegłym roku świętował 30-lecie nieprzerwanej działalności artystycznej. Członkowie zespołu są kibicami klubu piłkarskiego Pogoń Szczecin, są autorami oficjalnego hymnu klubu pt. “My Portowcy”. Dwa utwory zespołu trafiły na ścieżkę dźwiękową filmu “Sezon na Leszcza” w reżyserii Bogusława Lindy.

Quo Vadis gra w składzie:

 • Tomasz “Skaya” Skuza – gitara basowa, wokal
 • Mateusz “Matek” Lazar – gitara
 • Szymon “Sajmon” Synówka – perkusja
 • Ian “Bemolator” Lucena Bezerra – gitara

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Eluveitie i Lacuna Coil zagrają w grudniu w Krakowie i Warszawie (?)

Tomasz Koza

Dość już tych chłopów! – The Iron Maidens na trzech koncertach w Polsce!

Szymon Grzybowski

Immolation wraz z gośćmi na trzech koncertach w Polsce

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz