Marko Hietala Wrocław 2020
Strona główna » Marko Hietala z Nightwish na jedynym koncercie w Polsce
KONCERTY

Marko Hietala z Nightwish na jedynym koncercie w Polsce

Fiński multiinstrumentalista Marko Hietala, głównie znany jako basista kapeli Nightwish, zagra w Polsce solowy koncert. W ramach trasy “Tour Of The Black Heart 2020”, która promuje niedawno wydany debiutancki album “Mustan Sydämen Rovio”, wystąpi w przyszłym roku we Wrocławiu.

Marko Hietala dołączył do Nightwish w październiku 2001

Zastąpił on wówczas Samiego Vänskä, który wypadł ze składu przez swój konflikt z liderem grupy Tuomasem Holopainenen. Wcześniej jednak gościł już na skandynawskiej scenie metalowej za sprawą formacji Tarot, którą założył ze swoim bratem. W swojej karierze występował także u boku Alexiego Laiho (Children Of Bodom) w Sinergy oraz gościnnie pojawiał się w Delain.

Gitara basowa nie jest jego jedynym orężem

Hietala jest również posiadaczem świetnego głosu. Pod szyldem Sapattivuosi Marko wykonuje covery Black Sabbath po fińsku. Można też go usłyszeć w twórczości Raskasta Joulua, czyli zespołu nagrywającego kolędy i piosenki bożonarodzeniowe w odważnych, ciężkich aranżacjach.

Z kolei w 2007 roku wraz z trzema innymi fińskimi wokalistami o wyrobionej renomie (Jarkko Ahola z Teräsbetoni, Tony Kakko z Sonata Arctica oraz Juha-Pekka Leppäluoto z Charon i Harmaja) założył supergrupę Northern Kings, która wykonuje covery popularnych popowych piosenek w konwencji symfonicznego metalu.

24 maja światło dzienne ujrzał debiutancki krążek “Mustan Sydämen Rovio”, który jest wynikiem rozpoczętej przed kilkoma laty solowej kariery. W ramach promującej go trasy muzyk wystąpi w przyszłym roku 8 lutego we wrocławskim klubie A2. Bilety w cenie 90 zł w przedsprzedaży oraz 100 zł w dniu koncertu są już dostępne na stronie organizatora.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Metallica coraz bardziej zaskakuje. Co nas czeka w Warszawie?

Bartłomiej Pasiak

Headbangers Ball Tour we Wrocławiu już za tydzień! (KONKURS)

Dominika Kudła

Dance With The Dead 24 lutego zagra we Wrocławiu

Mateusz Lip

Szykujcie się na prawdziwą randkę w ciemno! – Nocny Kochanek zapowiedział trasę

Bartłomiej Pasiak

Deftones i Gojira połączą siły podczas wspólnej trasy koncertowej!

Mateusz Lip

Tenacious D wyruszy w trasę po Europie

Mateusz Lip

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!