KONCERTY

Mistrzowie progresywnego metalu, Dream Theater na specjalnym koncercie w Polsce!

13 lipca amerykańscy muzycy z grupy Dream Theater odwiedzili Polskę w ramach festiwalu Prog In Park III. Od tego wydarzenia nie minęły jeszcze dwa miesiące, a już członkowie zespołu zapowiedzieli powrót do Polski. Jednak nie będzie to zwykły koncert, który będzie się składał z najważniejszych utworów z ich kariery.

Podczas koncertu w Polsce, Dream Theater wykona w całości płytę „Metropolis pt. 2: Scenes From A Memory”

Całość będzie trwała około 3 godziny. To niesamowicie zapowiadające się wydarzenie odbędzie się 16 lutego 2020 roku we wrocławskiej Hali Orbita. Będzie to część trasy „The Distance Over Time Tour”, na której będą promować ich 14. album studyjny. Bilety trafią do sprzedaży w najbliższy piątek, czyli 13 września o godzinie 10:00.

Tak zespół Johna Petrucciego zapowiada zbliżającą się trasę:

Dla tych, którzy byli na premierze „Scenes From A Memory” 20 lat temu, będzie to nie tylko szansa na przeżycie wspomnień, ale także doświadczenie naszej muzyki w całkiem nowym sposób – tak, jak pierwotnie było to założone. Do naszych wizualizacji dodaliśmy nowe, animowane sceny, które będą ukazywać bohaterów oraz ich historię podczas całego koncertu w zupełnie nowym świetle. Dla naszych fanów, których jeszcze nie było na świecie 20 lat temu, albo byli jeszcze za młodzi, będzie to okazja, by doświadczyć “Scenes…” po raz pierwszy w całości. Nie możemy się już doczekać, by dla Was zagrać!

Dream Theater we Wrocławiu 2020

Ostatnim wydawnictwem Dream Theater jest „Distance Over Time”

Muzycy zagrali 4 kawałki z tego wydawnictwa podczas ich ostatniej wizyty na Prog In Park III. Pojawiła się również jedna piosenka z „Metropolis pt. 2: Scenes From A Memory”. Niestety nie był to pełnowymiarowy koncert, na który trzeba się szykować w lutym. To będzie wieczór pełen progresywnych dźwięków i muzycznego geniuszu.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Odrażająca nazwa, świetny zespół – Dying Fetus już 14 lipca zagra w Warszawie

Szymon Grzybowski

Acid Drinkers gościem specjalnym na koncercie Anthrax we Wrocławiu

Bartłomiej Pasiak

Metalcore wciąż jest silny – While She Sleeps na dwóch koncertach w Polsce!

Redakcja

In Twilight’s Embrace rusza w trasę Do Diabła z Wami

Redakcja

Poznaliśmy supporty, które wystąpią przed Killswitch Engage w Polsce

Mateusz Lip

System of a Down na koncercie w Polsce w 2020 roku

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz