KONCERTY

Mortiis zagra koncert w krakowskim „Zaścianku”

Norwedzy z grupy Mortiis planują wpaść do Polski na jeden występ. Wydarzenie będzie miało miejsce 27 października 2019 roku w Krakowie w klubie „Zaścianek”. Muzycy będą promować zapowiedziany album – „Spirit of Rebellion”, który zapowiadają piosenką „Visions of an Ancient Future”.

Mortiis wykonują obecnie industrialny rock

Muzycy przeżywają wieczny progres, co potwierdza fakt, że Norwedzy są dalej w centrum zainteresowania krytyków i słuchaczy. Ich albumy to niekończąca się opowieść podzielona na „Ery”. Pierwszą z nich był album „The Song of a Long Forgotten Ghost”, czyli ich debiutancki krążek. Przypomnę, że skład Mortiis wygląda następująco: Mortiis (Håvard Ellefsen) – wokal; Levi Gawron (Levi Gawrock Trøite) – gitary, bas; Tim Van Horn – perkusja.

Tak Mortiis komentuje nadchodzący album:

Musiałem walczyć z wieloma demonami, żeby trafić tu gdzie jestem. One wrócą – zawsze wracają – ale przynajmniej ta moja ostatnia wizja nie jest już zamglona. Kiedy pracowałem nad nową interpretacją mojego starego materiału na potrzeby festiwalu Cold Metal Industry w Sztokholmie ponad rok temu, nie miałem pojęcia, że stworzę w ten sposób nowy album – ani tego, że ten nowy materiał pojawi się w moim pierwszym klipie dungeon synth od 1996 r. Ale tak właśnie wyszło. Nowy klip i (prawie) nowa muzyka, która wraca do Ery I.

Bilety będą dostępne już 12 lipca w cenie 65 zł za sztukę.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Machine Head dwukrotnie w Polsce z okazji 25-lecia “Burn My Eyes”

Paweł Kurczonek

Eluveitie i Lacuna Coil zagrają w grudniu w Krakowie i Warszawie (?)

Tomasz Koza

Static-X jednoczy się w oryginalnym składzie w hołdzie dla zmarłego wokalisty

Lena Knapik

1 komentarz

Khargh 10 lipca 2019 at 20:20

Po takiej ilosci hery to i tak szczesciaz ze w ogole zyje.

Odpowiedz

Zostaw komentarz