Koncerty metalowe 2019 rok
Strona główna » Najciekawsze koncerty w Polsce (styczeń 2020)
KONCERTY

Najciekawsze koncerty w Polsce (styczeń 2020)

Rok 2019 już prawie za nami. Na polskich scenach gościliśmy wielkich metalowych artystów za sprawą licznych festiwali oraz koncertów solowych. Przez ostatnie 12 miesięcy nad Wisłę zawitali m.in. Metallica, Rammstein, Slayer, Testament oraz Ghost.

Przyszły rok również zapowiada się imponująco. Dobrym tego dowodem jest fakt, że już na początku roku do Polski przyjadą przedstawiciele najróżniejszych podgatunków metalu. Polscy słuchacze będą mogli skakać pogo podczas występów jednej z najbardziej rozpoznawalnych power metalowych formacji oraz mongolskiej folkowej rewelacji.

4 stycznia 2020 – Azarath – Gdańsk (Drizzly Grizzly)

Koncerty polskiej black/death metalowej grupy Azarath nie są zbyt częste, więc zobaczenie ich na żywo dla fanów będzie nie lada gratką. Zwłaszcza po wydaniu ich ostatniego albumu o nazwie „In Extremis”. Wydawnictwo zostało wydane w 2017 roku i składało się z 10 utworów.

Historia Azarath sięga 1998 roku, kiedy perkusista Behemoth – „Inferno” razem z wokalistą „Brunem” i gitarzystą Andrzejem „D.” Zdrojewskim wspólnie założyli grupę. W tym samym roku nagrali debiutanckiego demo. Ich dyskografia zawiera sześć albumów długogrających. Podczas wydarzenia, muzykom Azarath będzie towarzyszyć zacne grono wykonawców: Nekkrofukk, Dagorath i Impure Declaration.

Nekkrofukk to polska formacja założona w 2012 roku. Ich ostatnim wydawnictwem jest płyta o bardzo długim tytule – „Antikkrist Venomous Uteroplacental Injekktor of Goat Semen & Mephistophallus Thermonukklear Messiah Violation”. Płytę promował utwór „Piekielna mast*rbacja”. Lekko dziwaczne nazwy płyty i kawałków zachęcają do odsłuchu i sprawdzenia, czy był to zwykły chwyt marketingowy lub tematyką albumu na serio są słowa zamieszczone w tytułach.

Dagorath to kolejny zespół, który 4 stycznia zagra na tym pełnym black metalowej energii koncercie. Na swoim koncie mają jeden longplay, dwie płyty EP. Ich ostatnim wydawnictwem jest split, wydany z Mordhell, Occultum oraz Czortem pt. „Under the White Flame”. Warto zwrócić na ciekawie wykonaną okładkę tego dzieła.

Impure Declaration to natomiast grupa z Poznania, która powstała w 2017 roku. Do tej pory wydali dwa mini-albumy. Ich ostatnie wydawnictwo o nazwie „Mind Upheaval, Unclear Signs” zebrało pozytywne recenzje, to dobry znak na przyszłość dla tego młodego zespołu.

CZYTAJ DALEJ

Podobne artykuły

Sacred Reich na dwóch koncertach w Polsce w 2019 roku

Dominika Kudła

Rebellion Tour w Polsce! Zagra m.in. Madball

Mateusz Lip

God Is An Astronaut wystąpi 17 lipca we Wrocławiu!

Bartłomiej Pasiak

Nile i Hate Eternal na czterech koncertach w Polsce w 2019 roku!

Agata Laszuk

Combichrist powraca do Polski na dwa koncerty

Lena Knapik

Shining już za niecały tydzień na dwóch koncertach w Polsce

Agata Laszuk

1 komentarz

Empir 3 stycznia 2020 at 09:31

Zapomnieliście o melechesh

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!