Demeted zespół
Strona główna » Demeted szykuje się do wydania debiutanckiej płyty
PŁYTY

Demeted szykuje się do wydania debiutanckiej płyty

Metalcore i jego pochodne to gatunek wciąż rosnący w siłę i zyskujący na popularności, zwłaszcza wśród młodszych pokoleń. Być może w metalu brakowało powiewu świeżości, którą wprowadził „core” wszelaki. Faktem natomiast jest, że na zachodzie wykwitło już wiele zespołów, które promują takie brzmienie i które odniosły wielki sukces. Wystarczy wspomnieć o Killswitch Engage, Parkway Drive, Darkest Hour czy Bring Me The Horizon.

Polska nie idzie w odstawkę. Na naszej scenie również można znaleźć przedstawicieli tego gatunku, a oto w tym roku powstała nowa, świetnie zapowiadająca się grupa Demeted.

Demeted stawia na nowoczesny metal

Zespół pochodzi z Krakowa. Skład grupy uformował się w tym roku i nie chce dać się zamknąć w jednym, wąskim gatunku. W ich twórczości powolne i ciężkie breakdowny spotykają się i przeplatają z szybkimi riffami oraz blastami. Gitarzysta Darek o brzmieniu Demeted:

Chcieliśmy podążyć ścieżką nowoczesnego metalu. Wiadomo, że każdy czerpie z czegoś inspiracje. Zawsze jest jakaś rzecz, która nakręca do działania. Widzimy live ulubionego zespołu i myślimy, że też byśmy tak chcieli. Mieć rytmy jak Oceans Ate Alaska, brzmienie jak Landmvrks, a energię na scenie jak Bury Tomorrow.

Dariusz Ciapa

Muzycy mówią o sobie, iż reprezentują szeroką skalę muzycznych pomysłów oscylujących na „core’owej” scenie, która nie zawsze spotyka się ze zrozumieniem. Darek dopowiada, że kapela nie boi się krytyki w związku z wybranym brzmieniem:

Z naszych obserwacji wynika, że te gatunki zyskują coraz więcej fanów. Jeśli chodzi zaś o samą krytykę – znajdzie się wszędzie. Ludzie zawsze coś krytykują, bez względu na to, czy chodzi o muzykę, czy o coś innego. Czasami bardziej, czasami mniej – mają do tego prawo.

Dariusz Ciapa

Dostępne są już dwa single zapowiadające nadchodzący album Demeted

Prace nad krążkiem idą pełną parą. Aktualnie zespół jest w trakcie tworzenia linii wokalnych. W ubiegłym miesiącu do sieci trafił teledysk do singla „Memories”, który razem z dostępnym na Spotify utworem „Defect” – https://spoti.fi/2EWEGGy zwiastuje pierwszą w dorobku Demeted płytę.

Według zapowiedzi w przeciwieństwie do udostępnionych już dwóch singli, na albumie znajdą się również utwory z czystymi partiami wokalnymi.

Czego natomiast będzie dotyczyć warstwa liryczna wydawnictwa? Zespół Demeted zaznacza, że tutaj ciężko o jednoznaczne i precyzyjne wskazanie. Grupa w tekstach skupiła się na aspektach, których większość nawet nie dostrzega. Opisuje świat, stosując dosyć odległe nawiązania. Jednocześnie wskazuje, że wiele na tym świecie, jak i w naszym życiu, odkryte nie jest, dlatego swoimi kompozycjami muzycy chcą otworzyć publikę na nowe doświadczenia i dostrzeganie oraz skupianie się na każdym detalu otaczającej nas rzeczywistości.

Premiera debiutanckiej płyty Demeted ma nastąpić w 2020 roku

Pierwszy w historii zespołu album na rynku pojawi się w w przyszłym roku. Wydawnictwo jeszcze nie ma tytułu, ponieważ jak komentuje zespół:

Co do tytułu albumu… Tego jeszcze nie ustaliliśmy. Ale kiedy płyta będzie całkowicie gotowa, na pewno znajdziemy najlepszą pasującą do niej nazwę.

Demeted

Łącznie na płycie znajdzie się dziesięć utworów: osiem kompozycji oraz dodatkowo intro i interludium. Póki co w związku pracami nad wydawnictwem Demeted nie planuje żadnej trasy koncertowej. Wyjątkowo będzie można ich jednak zobaczyć i posłuchać 29 lutego w krakowskim Boss Garage Pub, w którym wystąpią razem z formacjami Netherless i Pale Path.

Skład Demeted:

  • Piotr Kuropatwa – wokal
  • Dominik Gajewski – gitara basowa
  • Dariusz Ciapa – gitara
  • Kamil Godlewski – perkusja

Przydatne linki
Facebook | Instagram | Bandcamp | Spotify | YouTube

Demeted Memories singiel
Okładka singla “Memories” zespołu Demeted

Fot. Krzysztof Łakomski
Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły

Powstają teksty na nowy album Slipknot. Premiera być może w 2019 roku

Agata Laszuk

Szczegóły nowego albumu Iced Earth

Lena Knapik

Danzig śpiewa Elvisa, czyli nowy album z coverami

Dominika Kudła

Składanka Napalm Death z niepublikowanymi dotąd utworami

Lena Knapik

Ill Niño przygotowuje się do wydania kolejnej płyty

Lena Knapik

Nowy, przezabawny teledysk od Mastodon.

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!