Obscura
Strona główna » Obscura i God Dethroned zagrają w Krakowie i Warszawie w 2020 roku
KONCERTY

Obscura i God Dethroned zagrają w Krakowie i Warszawie w 2020 roku

Po praktycznie dwuletniej nieobecności, niemieccy death metalowcy z kapeli Obscura ponownie powrócą do naszego kraju. I to na aż dwa koncerty!

Obscura w przyszłym roku zawita do Krakowa oraz Warszawy

Pierwszy z koncertów odbędzie się 26 lutego w krakowskim klubie Kwadrat. Drugi natomiast będzie miał miejsce 27 lutego w warszawskiej Proximie.

Polskie koncerty Obscury będą częścią europejskiej trasy koncertowej, podczas której grupa promować będzie wydany w 2018 roku krążek “Diluvium” – przeczytaj naszą recenzję. Przypomnieć warto, że od kilku lat grupa występuje w składzie: Steffen Kummerer (gitara i wokal), Rafael Trujillo (gitara), Linus Klausenitzer (gitara basowa) oraz Sebastian Lanser (perkusja).

W roli supportów zaprezentują się God Dethroned, Thulcandra oraz Fractal Universe

God Dethroned – założona w 1991 roku kapela rodem z Holandii, której do dnia dzisiejszego przewodzi wokalista i gitarzysta, Henri Sattler. Grupa zaliczana jest do jednych z klasyków holenderskiej sceny death metalowej, co nie dziwi, bo na swoim koncie ma przykładowo takie albumy jak “The Grand Grimoire”, czy “Into The Lungs Of Hell”. Obecnie, ich dyskografie zamyka wydany w 2017 roku krążek “The World Ablaze”

Thulcandra – przed występem głównej gwiazdy na scenie zaprezentuje się także ten zespół, czyli poboczny projekt Steffena Kummerera, lidera Obscury. Kapela prawdopodobnie wystąpi w Polsce w nowym składzie personalnym, który ukrystalizował się w 2019 roku.

Z tego co wyczytać możemy na oficjalnej stronie Thulcandry, to oprócz Steffena obecnie do zespołu należą także gitarzysta M.D (wcześniej Haradwaith i Soulscape Project), basista Christan Kratzer (ex-Hailstone) oraz perkusista Erebor (wcześniej Secrects of the Monn i Haradwiath).

Fractal Universe – francuska ekipa, która wykonuje progresywny death metal. Grupa wystąpi w Polsce w ramach trasy koncertowej promującej ich ostatni album – “Rhizomes of Insanity”. Krążek światło dzienne ujrzał 19 kwietnia bieżącego roku i jest concept albumem skupiającym się na szaleństwie jako zjawisku psychicznym. Ciekawy pomysł i dobre wykonanie, warto sprawdzić!

Bilety na koncerty Obscura, God Dethroned i Fractal Universe

Wejściówki znajdziemy m.in. w oficjalnym sklepie organizatora – Knock Out Productions. Koszt pojedynczej wejściówki wynosi 90 złotych. Bilety zakupić będzie można także w dniu koncertów, aczkolwiek wtedy cena podskoczy do 100 złotych.

Źródło: Materiały prasowe / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Marko Hietala z Nightwish na jedynym koncercie w Polsce

Lena Knapik

Fleshgod Apocalypse i Ex Deo w Polsce – szczegóły koncertów (bilety, daty)

Tomasz Koza

Palaye Royale na jedynym koncercie w Polsce w 2020 roku

Agata Laszuk

Slayer na kolejnym “pożegnalnym” koncercie w Polsce w 2019 roku. Gary Holt opuszcza zespół

Dominika Kudła

Acid Drinkers zagra specjalny koncert z okazji 30-lecia działalności

Mateusz Lip

Koncert Darkest Hour w Warszawie. Zespół świętuje 25-lecie!

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!