Dying Fetus
Strona główna » Odrażająca nazwa, świetny zespół – Dying Fetus już 14 lipca zagra w Warszawie
KONCERTY

Odrażająca nazwa, świetny zespół – Dying Fetus już 14 lipca zagra w Warszawie
Gdyby zorganizować konkurs na najbardziej odrażającą nazwę zespołu metalowego, walka o palmę pierwszeństwa byłaby z pewnością zaciekła, bo ilość obrzydliwości, które muzycy metalowi potrafią „włożyć” w nazwy swoich bandów, jest wprost imponująca. Mocnym kandydatem do osiągnięcia ostatecznego sukcesu byłby z pewnością amerykański Dying Fetus (z ang. Umierający płód). Jednak nawet mimo kontrowersyjnej nazwy, zespół zdobył uznanie fanów i krytyków na całym świecie. Wniosek jest jeden – Dying Fetus to nie tylko tania prowokacja. Wszyscy polscy fani będą mogli się o tym przekonać już wkrótce, bo zespół 14 lipca ponownie zawita do Polski!

Szczegóły koncertu:

Dying Fetus + Gutslit + Fetor

14 lipca 2019
Klub Pogłos
Burakowska 12, Warszawa

Godzina: 18:00

Bilety:

69 zł (przedsprzedaż)

Dying Fetus wypłynęło na wielkiej fali popularności amerykańskiego death metalu z początku lat ’90.

Muzycy zaczynali jako nastolatkowie i chcieli, żeby nazwa ich zespołu była jak najbardziej obraźliwa i ordynarna. Padło na „Dying Fetus”, z którą zespół pozostaje do dziś. Choć można zastanawiać się, co by było gdyby, była ona inna, mniej obraźliwa, mniej wulgarna. Czy zespołem bardziej zainteresowałby się mainstream? Trudno powiedzieć, ale nawet mimo nazwy, zespół osiągnął znaczący sukces i zdobył grono oddanych fanów.

Wpływ na to miała przede wszystkim świetna muzyka. Styl Dying Fetus to mieszanka death metalu (niektórzy klasyfikują ich jako brutal death metal), goregrindu, a także hardcore’u. Z tego ostatniego zespół zaczerpnął przede wszystkim zaangażowane teksty dotyczące polityki, społeczeństwa i szeroko rozumianej rzeczywistości, która wszystkich nas otacza. Muzyka Dying Fetus charakteryzuje się również niezwykle technicznym, żeby nie powiedzieć progresywnym podejściem do komponowania – utwory są skomplikowane, pełno w nich połamanych rytmów, przejść i niezliczonych riffów.

Za konwencję Dying Fetus stoi przede wszystkim John Gallagher – wokalista i gitarzysta – który jest jedynym oryginalnym członkiem zespołu, a także autorem lub współautorem niemal całego repertuaru. Obecnie towarzyszą mu basista/wokalista Sean Beasley oraz perkusista Trey Williams. Na dyskografię Dying Fetus składa się 8 pełnowymiarowych albumów, trzy ostatnie z nich, czyli „Descend into Depravity” (2009), „Regin Supreme” (2012) oraz „Wrong One To Fuck With” (2017) były notowane na liście najlepiej sprzedających się płyt w Stanach Zjednoczonych, co należy uznać za duży sukces komercyjny. Zwłaszcza biorąc pod uwagę niemal całkowicie nieprzystępną dla przypadkowego odbiorcy stylistykę.

Dying Fetus to także prawdziwe zwierzę koncertowe, a ich występy na żywo są powszechnie uważane za niepowtarzalne przeżycia.

Jednym z wartych wspomnienia występów jest z pewnością ten z festiwalu Download 2014. I to wcale nie z powodu samego koncertu, a raczej sposobu, w jaki zespół został dodany do line-upu. Początkowo Dying Fetus w ogóle nie był brany pod uwagę przy ustalaniu składu – gwiazdą tamtej edycji miał być mega popularny Avenged Sevenfold. Już po ogłoszeniu składu, fani Dying Fetus postanowili dać upust swojej frustracji z powodu braku tak zasłużonej i dobrej kapeli, tylko dlatego, że nie jest wystarczająco popularna.

Rozpoczęli kampanię na Twitterze i w innych mediach społecznościowych, gdzie utyskiwali na tak stan rzeczy, a do każdego wpisu dodawali hashtag #whynotdyingfetus?. Ten szybko zdobywał popularność, stał się w pewnym momencie niemal viralem. Organizatorzy postanowili, że odpowiedzą na apel fanów. Dzięki temu Dying Fetus swoim występem otwierał dzień festiwalowy na głównej scenie Download 2014.

Zespół Dying Fetus nie omija na swoich trasach koncertowych Polski.

W naszym kraju wystąpił już dziewięciokrotnie i nie zamierza na tym poprzestać. Już 14 lipca Dying Fetus wystąpi w Warszawie w klubie Pogłos. Miejsce zapewni kameralną atmosferę, co z pewnością spotęguje doznania. Organizatorem koncertu Dying Fetus w Warszawie jest Winiary Bookings.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat występu można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2206652992982260/.

Na scenie obok Dying Fetus wystąpią GUTSLIT (brutal death grind/Indie) oraz Fetor (brutal death metal/Polska).

Plakat promujący koncert Dying Fetus w Polsce
Plakat promujący koncert Dying Fetus w Polsce

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Thrash metal na pełnej – czyli Destruction w Polsce!

Lena Knapik

Legendy Metalu powrócą – oświadczenie organizatora

Tomasz Koza

Septicflesh już w przyszłym tygodniu w Polsce

Dominika Kudła

Doro na koncercie w Polsce w 2020 roku

Mateusz Lip

Marko Hietala z Nightwish na jedynym koncercie w Polsce

Lena Knapik

Iron Maiden zagra koncert w Warszawie w 2020 roku

Krzysztof Natkański

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!