Strona główna » Trwają prace nad nowym albumem The Black Dahlia Murder
PŁYTY

Trwają prace nad nowym albumem The Black Dahlia Murder
The Black Dahlia Murder, przedstawiciele amerykańskiego melodyjnego death metalu, przygotowuje się do wydania dziewiątego w dorobku studyjnego albumu. Kapela jest w trakcie pisania nowego materiału, a latem wkroczy do studia, aby nagrać następcę “Nightbringers” z 2017 roku.

Fani wspomnianego, ostatniego krążka mogą poczuć się nieco zawiedzeni. Bran Eschbach, gitarzysta grupy, w świeżym wywiadzie z portalem Heavy New York (cała rozmowa dostępna poniżej) zapowiedział, że nadchodzący krążek nie będzie kontynuacją konwencji zawartej na “Nightbringers”:

Jesteśmy w trakcie pisania nowej muzyki i tego lata uderzymy do studia. Cieszymy się, że już wkrótce będziemy mogli zaprezentować nowe rzeczy. Nie sądzie jednak, żeby miały one wiele wspólnego z ostatnim albumem “Nightbringers” poza zespołem, który je nagra. To nie będzie sequel ani nic takiego, to tylko kilka kolejnych utworów The Black Dahlia Murder.

Bran Eschbach

W proces pisania będzie zaangażowany również najnowszy nabytek kapeli – gitarzysta Brandon Ellis, który wstąpił w szeregi TBDM w 2016 roku. Tym razem będzie miał jednak większe pole do popisu i zdecydowanie większy wkład w kreowanie najnowszej płyty, bo jak mówi Eschbach:

Ostatnim razem po prostu przyniósł utwory – świetne rzeczy. To zaszczyt z nim współpracować. Jest bardzo kreatywnym kolesiem i zdecydowanie wie, o co chodzi w tym zespole… Po prostu to wie. Wszystko, co pisze, brzmi jak piosenka The Black Dahlia Murder.

Bran Eschbach

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

“Firepower” ostatnim albumem Judas Priest?

Agata Laszuk

Nowy teledysk Alestorm

Lena Knapik

Premiera płyty i teledysku Meshuggah

Lena Knapik

Tribulation pracuje nad nowym albumem. Zespół żegna dotychczasowego perkusistę.

Lena Knapik

Nowy album Danzig już w maju

Lena Knapik

Nowy album System Of A Down w przyszłym roku

Lena Knapik

Zostaw komentarz