Rhapsody of Fire
Strona główna » Rhapsody of Fire już 24 lutego w Warszawie! Poznaliśmy supporty
KONCERTY

Rhapsody of Fire już 24 lutego w Warszawie! Poznaliśmy supporty

Jesteście głodni przygód w mitycznych krainach? A w dodatku gustujecie w power metalowych brzmieniach? Jeśli tak, to koncert Rhapsody of Fire jest idealny dla Was! Wydarzenie będzie miało miejsce już 24 lutego 2020 roku w warszawskiej Progresji.

Występ będzie wyjątkowy pod wieloma względami. Po raz pierwszy polscy fani będą mogli usłyszeć na żywo najnowsze kompozycje zespołu, które poznaliśmy za sprawą bardzo udanego albumu pt. „The Eight Mountain”. Na ostatnim wydawnictwie Rhapsody of Fire znalazło się 12 kawałków, które idealnie wpasowują się we wcześniejsze ich dzieła. Fantastyka metalowa na najwyższym poziomie.

W 2020 roku mija 20 lat od wydania „Dawn of Victory” zespołu Rhapsody of Fire

„Dawn of Victory” to trzecia część The Emerald Saga, w której skład wchodziło pięć płyt: „Legendary Tales”, „Symphony of Enchanted Lands”, „Dawn of Victory”, „Rain of a Thousand Flames” i „Power of the Dragonflame”.

Rocznicowy album został wydany 28 listopada 2000 roku. Wyprodukowali go: niemiecki gitarzysta Sascha Paeth oraz klawiszowiec Miro. Był to pierwszy longplay nagrany z perkusistą Alexem Holzwarthem. Podczas występu zdecydowanie nie zabraknie uwielbianych przez fanów utworów z „Dawn of Victory”.

Rhapsody of Fire w Warszawie – poznaliśmy supporty

Przed gwiazdą wieczoru wystąpią dwa zespoły. Jako gość specjalny zagra grupa The Unity. Będzie to dobra okazja do promowania ich najnowszego dzieła pt. „Rise”. Na najnowszym wydawnictwie The Unity znajduje się 13 nowych kompozycji, które idealnie wpasowują się w klimat Rhapsody of Fire, ale również charakteryzują się oryginalnym stylem. Co ciekawe, płytę wyprodukował Michael Ehré z Gamma Ray.

Oprócz zespołu The Unity przed włoską legendą wystąpią ich rodacy z SkeleToon. Ich muzyka i występ szczególnie powinien się spodobać fanom popkultury, ponieważ grupa bierze pomysły garściami z niej. Ich brzmienie natomiast może się kojarzyć z latami 80’, co jest kolejnym ciekawym elementem.

Ceny biletów: 100 zł przedsprzedaż / 120 zł w dniu koncertu

Rhapsody of Fire w Polsce plakat promujący
Rhapsody of Fire w Polsce – plakat promujący

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Vane: trasa z Moyra, singiel i nowy perkusista

Bartłomiej Pasiak

Frontside, Mentor i Hostia na wspólnej trasie – Innowiercy Tour 2019

Bartłomiej Pasiak

Acid Drinkers zagra specjalny koncert z okazji 30-lecia działalności

Mateusz Lip

The Sixpounder zagra finałowe koncerty trasy „Killer King Tour”

Bartłomiej Pasiak

Turbo zagra jako support na polskich koncertach Uriah Heep

Bartłomiej Pasiak

The Amity Affliction wraca do Polski na jedyny koncert

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!