KONCERTY

Ron “Bumblefoot” Thal wystąpi w Polsce na dwóch koncertach!

Były gitarzysta Guns N’ Roses, Ron “Bumblefoot” Thal już we wrześniu zawita do naszego kraju. I to na aż dwa wieczory! Muzyk wystąpi w Polsce w ramach specjalnych koncertów nazwanych Storyteller Show. Spodziewać można się zatem dużej ilości muzyki i wielu ciekawych anegdot.

Bumblefoot wystąpi w Polsce już 13 i 14 września bieżącego roku

Pierwszy z koncertów odbędzie się w Kinie Regis w Bochni, natomiast drugi będzie częścią festiwalu Satyrblues, który odbywa się w Tarnobrzegu. Koncert w Bochni będzie dla Rona już drugim występem w tym mieście – wcześniej muzyk zaprezentował się już w tamtejszym kinie w 2015 roku, kiedy to wystąpił przed publiką w ramach prowadzonej przez siebie kliniki gitarowej.

Warto dodać, że dla Bumblefoota nie była to jednak pierwsza wizyta w naszym kraju – solowo wystąpił już wcześniej w krakowskim Lizard Kingu w 2014 roku, natomiast z Gunsami miał okazję zaprezentować się w 2006 (Warszawa) i 2012 (Rybnik) roku podczas Chinese Democracy Tour.

Jeśli chodzi o możliwość nabycia wejściówek na oba koncerty muzyka, to niestety załapać można się już tylko na bilety na pierwszy z koncertów. Tarnobrzeski Satyrblues został już bowiem całkowicie wyprzedany. Wejściówki na koncert w Bochni zakupić natomiast można już w kasie miejscowego Domu Kultury w cenie 70 złotych. Bilety będą także dostępne w kasie kina w dniu koncertu.

Jeśli do tej pory nie słyszeliście o postaci Bumblefoota, to poniżej podrzucam krótką ściągę odnośnie jego sylwetki

Warto się zapoznać, bo to muzyk interesujący i nieszablonowy! Ron “Bumblefoot” Thal (a właściwie Ronald Jay Blumenthal) to multiinstrumentalista pochodzący z Nowego Jorku. Pomimo niecałej pięćdziesiątki na karku, Ron pochwalić może się już wieloma sukcesami w branży muzycznej.

Przykładowo: od 2006 do 2014 roku koncertował i nagrywał z Guns N’ Roses, od 2011 współtworzy supergrupę Art of Anarchy, a od dwóch lat znajduje się w składzie progresywno-rockowej kapeli Sons of Apollo, której debiutancki album “Psychotic Symphony” był zdaniem wielu krytyków jednym z rockowych objawień 2017 roku.

Ponadto, od kwietnia bieżącego roku, Ron zasilił legendarny zespół Asia, w którym pełni rolę głównego wokalisty i gitarzysty. Warto dodać, że muzyk prowadzi także udaną działalność solową – Ron ma już na koncie osiem albumów solowych. Jego dyskografie zamyka obecnie wydany w 2015 album “Little Brother Is Watching”.

Źródło: Facebook / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Shining w maju na dwóch koncertach

Dominika Kudła

Five Finger Death Punch, Megadeth i Bad Wolves w Polsce w 2020 roku

Tomasz Koza

Trasa Hell Over Europe wraca do Polski wraz z Aborted i Entombed A.D.

Bartłomiej Pasiak

Mortiis zagra koncert w krakowskim „Zaścianku”

Bartłomiej Pasiak

Dance With The Dead 24 lutego zagra we Wrocławiu

Mateusz Lip

🔥 Iron Maiden na koncercie w Warszawie w 2020 roku!

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz