KONCERTY

Mercyful Fate w odmienionym składzie zawita do Europy latem 2020!

Duńska grupa heavy metalowa Mercyful Fate zapowiedziała że już w przyszłe lato zawita do Europy w ramach specjalnej trasy koncertowej. I to nie w byle jakim składzie!

Zespół pochwalił się bowiem za pośrednictwem swoim portali w mediach społecznościowych, że już podczas przyszłorocznego lata zawita do Europy, by zagrać trasę koncertową obejmującą przeróżne festiwale. Występy te będą specjalne z dwóch powodów. Po pierwsze – Mercyful Fate zaprezentuje się podczas nich w specjalnym, odmienionym składzie personalnym, który na pewno ucieszy większość fanów.

W nowym line-upie zespołu znajdziemy Kinga Diamonda (wokal), Hanka Shermanna (gitara prowadząca), Bjarne’a Holma (perkusja), Mike’a Weada (gitara rytmiczna) oraz Joey’a Vere (gitara basowa). W skrócie – czeka nas reunion składu z albumu “9” wzmocniony o nowego basistę. Po drugie – kapela zapowiedziała już, że podczas przyszłorocznej trasy, na setlistę koncertową składać będą się wyłącznie utwory z mini-albumu Mercyful Fate, krążków “Melissa” i “Don’t Break the Oath” oraz zupełnie nowe piosenki, które stworzone mają zostać specjalnie na potrzebę zbliżającej się trasy. Śmiało można zatem już założyć, że mamy pierwszego mocnego kandydata jeśli chodzi o tytuł najlepszego tournée 2019 roku.

Na chwilę obecną poza potwierdzonym występem na duńskim festiwalu COPENHELL, nie wiadomo jeszcze gdzie dokładnie zawita King Diamond z zespołem. Być może grupa wpadnie także i do Polski? W internecie znaleźć można już głosy jakoby zespół miał wystąpić podczas polskiego Mystic Festival 2020. Sugerować może to jeden z postów fanpage’y Koncerty w Polsce, który ostatnimi czasy “przepowiedział” już koncerty między innymi takich grup jak KISS czy Ghost. Oczywiście, są to jednak tylko domysły. Pozostało nam czekać na potwierdzone i oficjalne informacje.

Podobne artykuły

Metalowa Wigilia 2019: Sólstafir, Primordial, Carpathian Forest, Infernal War, Arkona

Lena Knapik

Machine Head dwukrotnie w Polsce z okazji 25-lecia “Burn My Eyes”

Paweł Kurczonek

Turbo zagra jako support na polskich koncertach Uriah Heep

Bartłomiej Pasiak

1 komentarz

Mark 6 sierpnia 2019 at 10:01
1+

O kurwa zajebista wiadomosc !

Odpowiedz

Zostaw komentarz