KONCERTY

Shining, Four Stroke Baron i Dreamarcher na dwóch koncertach w Polsce

Knock Out Productions zaprasza na dwa koncerty norweskiej grupy Shining, której towarzyszyć będą ich rodacy z Dreamarcher oraz Amerykanie z Four Stroke Baron. Kapele zagrają 13 lutego w warszawskiej Hydrozagadce oraz dzień później, 14 lutego (pomysł na alternatywną, walentynkową randkę!) we wrocławskiej Pralni.

Kiedy: 13 lutego (środa) 2019
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22
Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu

Kiedy: 14 lutego (czwartek) 2019
Gdzie: Wrocław @ Pralnia, ul. Krakowska 100
Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu

Shining, które w swojej twórczości łączy awangardowy metal, jazz i rock progresywny.

Do Polski sprowadza promocja najnowszego albumu zatytułowanego “Animal”, który ukazał się 19 października nakładem Spinefarm Records. O krążku napisano, iż prezentuje muzykę idealną na XIX-wieczny karnawał. Czy tak jest? Będzie się można samemu niebawem przekonać.

Na pewno warto zwrócić uwagę na oryginalne, wypracowane brzmienie, które kapela zawdzięcza swojemu założycielowi, Jørgenowi Munkeby’emu, absolwentowi Norweskiej Akademii Muzycznej, multiinstrumentaliście, który początkowo swoją muzyczną pasję dzielił między Shining a uznaną formację jazzową Jaga Jazzist.

Wybór supportów nie jest przypadkowy.

Pozostałe dwie kapele również charakteryzują się nietypowymi gatunkowymi mieszankami. Załoga Four Stroke Baron uważa, że gra połączenie nowej fali z progresywnym rockiem z domieszką ciężkiego metalu. Mówią również, że świat o nich nie słyszał. Z pewnością nie cały świat, ponieważ wspomniany już lider Shining, Jørgen Munkeby, mocno zachwalał “Planet Silver Screen”, czyli drugi album Four Stroke Baron. Gościnnie pojawił się nawet na nim, grając na saksofonie.

Wraz z Shining z krainy fiordów przybędzie również Dreamarcher.

Ich muzyka jest jak piękna i bestia – i melodyjna, i brutalna. Wśród wielu pojawiających się w odniesieniu do zespołu określeń wyróżnić można metal, djent, ambient, punk czy jazz, a także eclectic, aggressive, passionate, apocalyptic, energetic, dark, malancholic i chaotic. Ich debiut z 2016 roku, zatytułowany po prostu “Dreamarcher”, został bardzo wysoko oceniony w muzycznym świecie.

Podobne artykuły

KISS oficjalnie zagra w Gliwicach w 2020 roku

Lena Knapik

Legenda thrash metalu Anthrax na jedynym klubowym koncercie w Polsce!

Tomasz Koza

Eluveitie i Lacuna Coil zagrają w grudniu w Krakowie i Warszawie (?)

Tomasz Koza

My Own Abyss rusza w trasę koncertową – krakowscy metalcore’owcy zagrają w pięciu miastach

Szymon Grzybowski

5 lat Alissy White-Gluz w Arch Enemy – uczcij rocznicę wypadem na koncert do Wrocławia!

Szymon Grzybowski

Dying Fetus wraca na koncert do Polski!

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz