KONCERTY

Shining w maju na dwóch koncertach

Samobójstwo, depresja, mizantropia. To tylko kilka z tematów gloryfikowanych przez szwedzki Shining. Niepokojącą, przesiąkniętą autodestrukcją, atmosferę będziemy mieli okazję doświadczyć na żywo już za kilka miesięcy. Zespół zapowiedział w tym tygodniu serię koncertów, wśród których widnieją również dwie polskie daty.

Shining powraca po trzech latach w roli headlinera.

Nieco ponad dwudziestoletnia historia grupy od początku szła w parze z kontrowersją. Początek uformowanemu w 1996 roku zespołowi dał dwunastoletni wówczas Niklas Kvarforth. Muzyk zasłynął urozmaicaniem występów aktami opiewanej autodestrukcji. Samookaleczanie czy obecność żyletek na scenie stały się wizytówką zespołu. Jednocześnie nie można było odmówić muzykom stworzenia rozpoznawalnego brzmienia, które ewoluowało na przestrzeni lat. Szwedzi urozmaicili typowo black metalowy przester klimatycznymi elementami deklamacji czy czystszym strojem. Co odnaleźć możemy m.in. na ostatnim wydawnictwie z 2017 roku – “X – Varg utan flock”.

Polscy fani mogli spotkać się z twórczością grupy na żywo podczas ubiegłorocznego Castle Party. Nie powinni jednak przegapić nadchodzących koncertów. Wiemy już wstępnie, z czym spotkamy się w maju. Zespół zapowiedział specjalny, dłuższy set. Poprzedzony występem jednego tylko supportu. Na ten wybrana została black metalowa formacja ze Słowenii – SRD. Najnowszy nabytek wytwórni The Sinister Initiative, której właścicielem jest Niklas Kvarforth.

Szczegóły koncertów Shining i SRD:

  • 30.05.2019 / g. 19:00
  • Kraków / Zet Pe Te
  • Bilety: 70zł w limitowanej puli do 10 marca, 80zł po 10 marca, 90zł w dniu koncertu
  • 31.05.2019 / g. 19:00
  • Poznań / u Bazyla
  • Bilety: 70zł w limitowanej puli do 10 marca, 80zł po 10 marca, 90zł w dniu koncertu

Podobne artykuły

Uczta dla fanów progresywnych brzmień. Zapraszamy na Aurora Prog Tour

Paweł Kurczonek

Slipknot na koncercie w Polsce w 2020 roku!

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz