KONCERTY

Sólstafir na kolejnym w tym roku koncercie w Polsce

W grudniu islandzki Sólstafir rozpocznie świętowanie dziesiątej rocznicy wydania albumu “Köld”. Z tej okazji podczas małej trasy zespół wykona podczas koncertu cały materiał zawarty na płycie. Wśród nielicznych, wybranych miast znalazła się Warszawa, chociaż o samym wydarzeniu jeszcze niewiele wiadomo.

W tym roku Sólstafir już dwa razy bawił w naszym kraju

W maju u boku m. in. Mgły, Primordial czy Godflesh wystąpił we Wrocławiu podczas dwudniowej imprezy Into The Abyss.

W czerwcu niespodziewanie okazało się, iż Islandczycy wystąpią w lipcu podczas tegorocznej edycji Castle Party w Bolkowie. Zastąpili projekt Myrkur powołany do życia przez wokalistkę Amalię Brunn, która musiała w ostatniej chwili odwołać swój występ z powodów zdrowotnych związane z ciążą.

Wczoraj natomiast za pomocą mediów społecznościowych grupa ogłosiła minitrasę “Köld”, w ramach której zagra w Utrecht, Hamburgu, Sztokholmie oraz 21 grudnia Warszawie.

Zagadkowy natomiast pozostaje event, podczas którego kapela ma dać swój polski koncert. Póki co wszystkie dostępne źródła informacji milczą o tajemniczym “X-mass Festival”. Za całą pewnością nie chodzi o nasuwające się tu Merry Christless, podczas którego zagrają Triumph of Death, Furia, Dødheimsgard, Bölzer, Blaze of Perdition oraz Matterhorn, ponieważ to wydarzenie zaplanowane odbędzie się 14 grudnia w warszawskiej Progresji.

Sólstafir w Polsce z okazji 10-lecia Kold

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Frontside, Mentor i Hostia na wspólnej trasie – Innowiercy Tour 2019

Bartłomiej Pasiak

Mortiis zagra koncert w krakowskim „Zaścianku”

Bartłomiej Pasiak

Queensrÿche wystąpi 19 listopada 2019 w Krakowie

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz