Strona główna » Insomnium: nowy album już w październiku
PŁYTY

Insomnium: nowy album już w październiku

Finowie z Insomnium ujawnili szczegóły dotyczące nowego wydawnictwa. Ósmy krążek studyjny w dyskografii zespołu, zatytułowany „Heart Like a Grave”, ukaże się 4 października tego roku. Dzieło zmiksowane i zremasterowane przez legendarnego Jensa Bogrena pojawi się w barwach Century Media Records.

Poniżej zapowiedź albumu od muzyków Insomnium:

Koncepcją albumu było wniknąć głęboko w serce fińskiej melancholii. Zainspirowaliśmy się kilkoma najczarniejszymi i najsmutniejszymi utworami, wierszami i opowiadaniami, które szczerze oddały esencję północnego przygnębienia. Krainy, gdzie mróz pustoszy uprawy i wślizguje w w dusze. Tam, gdzie lato kończy się jeszcze nim się zacznie. Gdzie żona odchodzi, a mały braciszek umiera w śniegu w bożonarodzeniowy poranek. Zaś złote lata młodości przepadły na zawsze. Mamy tu więc echa takich kompozytorów jak Harmaja, Rautavaara, Vainio, Peltoniemen Hintriikka… I oczywiście naszych nędznych żyć.

Insomnium, The Black Dahlia Murder i Stam1na na dwóch koncertach w Polsce

Grupa Insomnium opublikowała ponadto dodatkowe oświadczenie.

Grający od 2015 roku w roli muzyka koncertowego Jani Liimatainen stał się pełnoprawnym, piątym członkiem składu. W poniższych słowach zespół wyjaśnił decyzję:

W 2018 roku stało się jasne, że Ville nie byłby w stanie połączyć intensywności tras ze swoją karierą na uniwersytecie w York. Dlatego uznaliśmy, że trzeci gitarzysta to coś co sprawi, że maszyna zadziała tak, jak powinna. Nie musieliśmy daleko szukać, ponieważ Jani koncertował z nami już od kilku tras. A ponieważ dodatkowo jest świetnym muzykiem i twórcą, podjęcie decyzji nie było trudno. Teraz jesteśmy silniejsi niż kiedykolwiek!

Jani Liimatainen dodaje:

To wielki zaszczyt móc dołączyć do takiej kapeli. Jeździłem z chłopakami w trasy już od 2015 roku, wspomagając Ville gdy tylko naszła taka potrzeba. Więc kiedy padło pytanie czy chciałbym dołączyć do zespołu jako oficjalny członek, odpowiedź była dla mnie oczywista. Nie mogę się doczekać nadchodzących metalowych doświadczeń z ludźmi, których mogę nazwać swoimi przyjaciółmi.

Jani Liimatainen
insomnium - heart like a grave, 2019
Insomnium – Heart Like a Grave, 2019

Tracklista „Heart Like a Grave”:

01. Wail Of The North
02. Valediction
03. Neverlast
04. Pale Morning Star
05. And Bells They Toll
06. The Offering
07. Mute Is My Sorrow
08. Twilight Trails
09. Heart Like A Grave
10. Karelia

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Byli muzycy Eluveitie podpisali umowę z Nuclear Blast. Nowy zespół to Cellar Darling.

Lena Knapik

Według Daniego Filtha nowy album Cradle of Filth będzie „brzmiał świetnie”

Bartłomiej Pasiak

Obscura ukończyła prace nad nowym albumem „Diluvium”

Dominika Kudła

Debiutancka płyta Venom Inc. już w sierpniu. Posłuchaj pierwszego singla.

Lena Knapik

We Sell The Dead prezentuje utwór z debiutanckiej płyty

Lena Knapik

Eluveitie ujawnia tytuł oraz datę premiery nowego albumu

Dominika Kudła

Zostaw komentarz