KONCERTY

Static-X jednoczy się w oryginalnym składzie w hołdzie dla zmarłego wokalisty


Po nieco ponad czterech latach od śmierci Wayne’a Statica, oryginalny line-up kapeli Static-X, czyli Tony Campos, Ken Jay i Koichi Fukuda, zjednoczy się z okazji dwudziestej rocznicy wydania debiutanckiego krążka zatytułowanego “Wisconsin Death Trip” i latem ruszy w trasę po Stanach Zjednoczonych. Towarzyszyć im będzie formacja DevilDriver oraz Dope.

Muzycy Static-X, zaznaczają, że poprzez obchodzenie okrągłych urodzin debiutanckiej płyty chcą uhonorować zmarłego frontmana.

Naszym zamiarem jest okazanie najwyższego szacunku Wayne’owi i uczczenie tego z muzyką, która jest w naszych sercach od ponad dwudziestu lat. Chodzi przede wszystkim o przekazanie naszego brzmienia począwszy od 1999 roku do szczytu naszych umiejętności, o zagranie tych klasycznych utworów Static-X przed fanami na żywo i głośno.

Tony Campos

Próby były świetne. Muzyka i wokale brzmią naprawdę wspaniale! Czuję, że Wayne byłby dumny.

Koichi Fukuda

Nie jest jeszcze jasne, kto w Static-X stanie za mikrofonem, chociaż fani spekulują, że wokaliści pozostałych zespołów, czyli Dez Fafara i Edsel Dope, mogą się podjąć tego zadania. Póki w tej kwestii mamy jedynie nie do końca klarowną wypowiedź Jay’a:

Rozumiemy, że ludzie naturalnie chcą widzieć, kto będzie u nas śpiewa. Długo o tym dyskutowaliśmy i doszliśmy do wniosku, że w tym momencie skupienie się na kimś innym niż Wayne, Tony, Koichi czy na mnie, byłoby nie na miejscu. Upamiętnienie dziedzictwa Wayne’a i dwudziestej rocznicy “Wisconsin Death Trip” z naszymi fanami to najlepszy pomysł.

Ken Jay


Informacja o koncertach Static-X wraz z trailerem trasy jako pierwsza pojawiła się u Deza Fafary, który w swoim poście napisał:

Dla tych, którzy nie wiedzą – jestem gościem, który odkrył grający w jakimś małym klubie przed około 40 osobami Static-X! Od tamtego momentu byłem i zawsze będę wielkim fanem tego, co robią. Są wyjątkowi i zawsze w będą zajmować szczególne miejsce w moim muzycznym świecie. (…)
Static-X ze względu na szacunek do Wayne’a będzie zamykał show każdego wieczora. Mam nadzieję, że duch Wayne’a będzie tam z nami, patrząc, jak jego bracia wyrażają swój szacunek, przekazując muzykę fanom, co sprawia, że zespół staje się potężniejszy! Wiem, że on pokochałby to!

Dez Fafara

Oprócz trasy koncertowej, Static-X ma dla swoich fanów jeszcze jedną niespodziankę.

Zespół zamierza wydać w tym roku album nazwany “Project Regeneration”, czyli materiał, nad którym przed śmiercią pracował Wayne. Współpracując z producentem Ulrichem Wildem, zespół szykuje 12-15 całkowicie nowych utworów. Wayne pozostawił po sobie kilka utworów w wersji demo z całkowicie nagranym śpiewem. Do nagrania wokali do pozostałych piosenek zespół zaprosił Davida Draimana z Disturbed, Ivana Moody’iego z Five Finger Death Punch, Ala Jourgensena z Ministry, Deza Fafarę z DevilDriver, Edsela Dope z Dope i Burtona C. Bella z Fear Factory.

Wayne Static zmarł 1 listopada 2014 roku w wyniku spożycia dużej dawki alkoholu i leków. Wdowa po nim, Tera Wray, popełniła samobójstwo nieco ponad rok później.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Slayer na kolejnym “pożegnalnym” koncercie w Polsce w 2019 roku. Gary Holt opuszcza zespół

Dominika Kudła

Swallow The Sun, October Tide oraz Oceanwake na jedynym koncercie w Polsce

Lena Knapik

Zostaw komentarz