Strona główna » Nowa płyta Cellar Darling “The Spell” już w marcu
PŁYTY

Nowa płyta Cellar Darling “The Spell” już w marcu

Anna Murphy, Merlin Sutter i Ivo Henzi, czyli byli muzycy Eluveitie, którzy od 2016 roku działają pod szyldem Cellar Darling, szykują się do wydania swojego drugiego albumu studyjnego. Po zaprezentowaniu w listopadzie minionego roku nieco lunatycznego i szalonego singla zatytułowanego “Insomnia” przyszedł czas na kolejną nowość – utwór “The Spell”, który będzie tytułową piosenką na nadchodzącym krążku.

Nowy album Cellar Darling pt. “The Spell” pojawi się 22 marca nakładem Nuclear Blast.

Jak już zdążyliście zauważyć, w przeciągu ostatnich 13 dni ujawniliśmy tracklistę nowej płyty wraz z cudownymi grafikami stworzonymi przez Costina Chioreanu, który jest także autorem wszystkich pięknych teledysków, powstałych do nowych piosenek.
Trzynaście utworów z “The Spell” zapraszają do śledzenia podróży dziewczyny, która zakochała się w śmierci. W nowym kawałku na naszą protagonistkę zostaje rzucony czar – jej miłość nie spełni się…

Cellar Darling - The Spell, 2019
Cellar Darling – The Spell, 2019

Lista utworów:

01. Pain
02. Death
03. Love
04. The Spell
05. Burn
06. Hang
07. Sleep
08. Insomnia
09. Freeze
10. Fall
11. Drown
12. Love Pt. II
13. Death Pt. II
 

Cellar Darling zadebiutowali w czerwcu 2017 albumem “This Is The Sound”.

Murphy od początku mówiła, iż ta formacja powstała naturalnie:

Zawsze wiedzieliśmy, że kiedy opuścimy Eluveitie, będziemy dalej grali. W zasadzie nie musieliśmy o tym dyskutować, zawsze chcieliśmy grać w trójkę. To miał być boczny projekt, ale wszystko się zmieniło. Nie planujemy naszego brzmienia i nie pomysłu na to, jaki to miałby być gatunek. Po prostu zaczęliśmy komponować. To był bardzo naturalny proces. Spotkaliśmy się, improwizowaliśmy i zbieraliśmy pomysły. I tak właśnie powstał Cellar Darling.

Anna Muprhy

Zgaduję, że naszym jedynym planem było zrobienie czegoś nowego i wyjątkowego. Zrobienie Eluveitie 2 nie byłoby ekscytujące. Zajmowaliśmy się tym przez ostatnie 10 lat. (…) Dalej są folkowe partie, bo dalej gram na folkowych instrumentach, ale jest też sporo innych inspiracji, które możemy dołożyć do naszych utworów, jak na przykład elementy muzyki klasycznej. To coś, co zawsze kochałam, a czego brakowało mi w poprzednim zespole.

Anna Muprhy

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Killswitch Engage powróci jesienią z nową płytą. Howard Jones gościnnie na jednym utworze

Lena Knapik

Iperyt: posłuchaj nowego singla “Mindtaker”

Tomasz Koza

Obscura ukończyła prace nad nowym albumem „Diluvium”

Dominika Kudła

Klip do nowego singla Pain Of Salvation

Lena Knapik

Erik Danielsson o nowej płycie Watain “Trident Wolf Eclipse” (wywiad)

Agata Laszuk

Tygers of Pan Tang: nowy album w listopadzie 2019

Dominika Kudła

Zostaw komentarz