Bruce Dickinson autobiografia
Strona główna » Bruce Dickinson w Warszawie – wokalista będzie promował autobiografię
WYDARZENIA

Bruce Dickinson w Warszawie – wokalista będzie promował autobiografię

5 marca 2020 roku Bruce Dickinson, wokalista Iron Maiden, pojawi się w warszawskiej Sali Global Expo. Tym razem jednak nie będzie śpiewał, a opowiadał. One-man show, które zorganizowano z jego udziałem będzie promować wydaną w 2017 roku autobiografię – „Do czego służy ten przycisk?”.

Powiązane:

Wokalista Iron Maiden – legenda metalu

Bruce’a Dickinsona niespecjalnie trzeba przedstawiać. Metalowa brać zna go przede wszystkim jako wokalistę Iron Maiden, z którym zespół odnosił największe sukcesy. Dickinson śpiewał w „ajronach” od 1983 do 1993 oraz od 1999 do tej pory. Wcześniej śpiewał też w zespole Samson. W międzyczasie nagrał też sześć studyjnych albumów solowych i dwa koncertowe.

Wydawać by się mogło, że przebogatą karierą muzyczną Dickinson wypełnia niemal całe swoje życie. W rzeczywistości jednak heavy metalowy wokalista to tylko jedno z wcieleń Brytyjczyka.

Bruce Dickinson – współczesny człowiek renesansu

Lista aktywności, które uprawia bądź uprawiał (wszystkie z sukcesami!) może przyprawić o zawrót głowy. Dość powszechnie znane jest jego zamiłowanie to latania. Pilotować samolot nauczył się na początku lat 90. Pochłonęło go to na tyle, że już w XXI wieku objął pracę etatowego pilota 230-osobowego Boeinga 757 w liniach Astraeus. Pracował w nich do ich zamknięcia w 2011 roku. Regularnie też przewozi swoich kolegów z zespołu lub sprzęt podczas tras koncertowych.

Pasję do latania przerodził również w dobrze prosperujący biznes. Jego przedsiębiorstwo Cardiff Aviation LTD., która zajmuje się szkoleniami pilotów i naziemną obsługą samolotów. Firma zatrudnia obecnie blisko 100 osób.

Dickinson prowadził także swoje autorskie audycje w BBC, a także brał udział w wielu programach telewizyjnych, kilku z nich był nawet gospodarzem – między innymi pięcioodcinkowego serialu dokumentowego „Flying Heavy Metal” o historii awiacji, którego producentem była telewizja Discovery.

Pisarz, browarnik, szermierz

Nie można też zapomnieć o dorobku pisarskim Dickinsona. Ma na swoim koncie trzy książki. Oprócz wspomnianej już autobiografii napisał też „Przygody Lorda Ślizgacza”, w którym łączy elementy fantastyki z czarnym i typowo brytyjskim poczuciem humoru. Później powstała też druga część tej powieści, czyli „Pozycja na misjonarza”.

Bruce Dickinson zajął się także browarnictwem, a piwo, którego receptury jest współautorem stało się oficjalnym trunkiem Iron Maiden – znane jest jako „Trooper”.

Nie można też zapomnieć o jego wielkim zamiłowaniu do szermierki. W dyscyplinie tej rywalizował na międzynarodowym poziomie – w swoim czasie sklasyfikowany był w pierwszej dziesiątce brytyjskich szermierzy.

Spotkanie z Brucem Dickinsonem w Warszawie

Jak widać, półtorej godziny spotkania z Brucem Dickinsonem, to zdecydowanie za mało, żeby choćby w dużym skrócie mógł on opowiedzieć o wszystkich swoich pasjach, talentach i sukcesach. Niemniej jest to także okazja poznania wyjątkowego człowieka.

Spotkanie odbędzie się w ramach „trasy”, która obejmie kilka podobnych wydarzeń w całej Europie. Niestety ten przywilej ma swoją cenę. DM Agency, organizator spotkania ustalił ją w przedziale od 199 do 249 złotych.

Wokalista Iron Maiden w Polsce – szczegóły:

  • Nazwa wydarzenia: Bruce Dickinson – Prezentacja książki „What Does This Button Do?”
  • Data: 5 marca 2020 roku
  • Miejsce: Global Expo, Modlińska 6D, Warszawa
  • Bilety: https://www.eventim.pl/BruceDickinson

Podobne artykuły

Bölzer i Untervoid dołączają do składu Merry Christless 2018

Dominika Kudła

Festiwal Uwolnić Muzykę 2018: Arkona (Polska) i Aether dołączają do składu

Tomasz Koza

Iron Maiden na drugim koncercie w Polsce w 2018 roku!

Tomasz Koza

#mybrutal2018, czyli możliwość zobaczenia Brutal Assault od backstage’u

Dominika Kudła

Zapraszamy na koncert Percival Schuttenbach we Wrocławiu

Tomasz Koza

Metal Hammer Festival 2017: bilety od jutra w sprzedaży. Sprawdź ceny.

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!