The Gathering
Strona główna » The Gathering w Polsce z okazji jubileuszowej trasy!
KONCERTY

The Gathering w Polsce z okazji jubileuszowej trasy!

Po niezwykle udanym świętowaniu dwudziestej piątej rocznicy powstania zespołu w listopadzie 2014, kiedy to grupa zagrała dwa wyprzedane koncerty w holenderskim Nijmegen, członkowie The Gathering udali się na zasłużony odpoczynek. Odsunęli się na chwilę w cień, by móc poświęcić się rozmaitym zajęciom i projektom. W zeszłym roku muzycy postanowili jednak wrócić do grania i tworzenia.

W roku 2019 The Gathering obchodzi swoje trzydzieste urodziny…

…i z tej okazji rusza w jubileuszową trasę koncertową.

Zespół rozpoczął obchody tego pięknego trzydziestolecia w marcu bieżącego roku, grając na pierwszej edycji Prognosis Festival w Eindhoven. Jesienią pojawi się na kilku koncertach w Holandii, Belgii, Francji, Hiszpanii i… uwaga… w Polsce! Jak się okazuje, The Gathering pamięta o swoich mieszkających nad Wisłą fanach i chce celebrować swoje święto również z nimi.

Na wyjątkową setlistę trasy zatytułowanej „AutoReverse: 30th Anniversary Tour” składać się będzie mieszanka utworów pochodzących ze wszystkich okresów działalności zespołu – od starszego materiału po zupełnie świeży, jeszcze wręcz ciepły.

Rozkład jazdy „AutoReverse: 30th Anniversary Tour” nie jest jeszcze zamknięty

Wkrótce zostaną do niego dodane kolejne koncerty w roku 2020, i to nie koniec niespodzianek. Będzie to również rok, w którym The Gathering wyda swój nowy, tak długo wyczekiwany album.

Od trip-rocka poprzez rock alternatywny, metal i shoegaze; The Gathering nigdy nie bał się eksperymentować i pokazywać swoich nowych twarzy. Koncerty w ramach jubileuszowej trasy koncertowej z pewnością będą czymś godnym zapamiętania!

The Gathering na żywo

Obecny skład The Gathering:

  • Silje Wergeland – wokal
  • René Rutten – gitara
  • Hans Rutten – perkusja
  • Frank Boeijen – klawisze
  • Hugo Prinsen Geerligs – bas

Historia The Gathering zaczęła się w 1989 roku…

…kiedy to w holenderskim Oss bracia Rene i Hans Rutten wspólnie z wokalistą Bartem Smits postanowili stworzyć zespół doom metalowy. Wkrótce dołączył do nich klawiszowiec Frank Boeijen i basista Hugo Prinsen Geerligs. W roku 1992 zespół wdarł się na metalową scenę z debiutanckim albumem „Always…” i singlem „Stonegarden”.

Jeśli chodzi o line-up, przez lata istnienia grupy mieliśmy okazję zobaczyć The Gathering w wielu odsłonach. Podczas wokalnej kadencji Anneke van Giersbergen brzmienie zespołu zyskało niezwykłą melodyjność i nastrojowość.

Po wydaniu albumu „Mandylion”, zawierającego hit „Strange Machines”, zespół zaskarbił sobie uwagę i serca międzynarodowej publiczności. W 2008 do grupy dołączyła wokalistka Silje Wergeland, zaś Anneke van Giersbergen rozpoczęła karierę solową. The Gathering wydało z Silje trzy albumy – „The West Pole” (2009), „Disclosure” (2012) i „Afterwords” (2013).

W dorobku zespołu mieści się na dzień dzisiejszy 19 albumów studyjnych, które znalazły nabywców na całym świecie, a także wiele tras koncertowych zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej i Południowej. Grupa występowała również na festiwalach takich jak Pinkpop, Roskilde, Rock am Ring, Dynamo Open Air czy Glastonbury.

Daty koncertów The Gathering w ramach trasy „AutoReverse: 30th Anniversary Tour” 2019:

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej i profilach społecznościowych The Gathering.

Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Dying Fetus wraca na koncert do Polski!

Bartłomiej Pasiak

Bury Tomorrow wraca do Polski na jedyny koncert w 2019 roku!

Bartłomiej Pasiak

Dance With The Dead 24 lutego zagra we Wrocławiu

Mateusz Lip

Slipknot w Polsce w 2020 roku. Gościem specjalnym będzie Behemoth

Tomasz Koza

Slayer na kolejnym “pożegnalnym” koncercie w Polsce w 2019 roku. Gary Holt opuszcza zespół

Dominika Kudła

Eluveitie i Lacuna Coil zagrają w grudniu w Krakowie i Warszawie (?)

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!