Black metalowe zespoły Turia i Iffernet w Polsce
Strona główna » Turia i Iffernet – nowe twarze black metalu na czterech koncertach w Polsce
KONCERTY

Turia i Iffernet – nowe twarze black metalu na czterech koncertach w Polsce

Left Hand Sounds oraz Dead Pig Entertainment zapraszają na koncerty zespołów Turia i Iffernet. Bilety na nadchodzące wydarzenia są już dostępne, między innymi na stronie https://lefthandsounds.org/en/event/turia-iffernet/. Ceny, w zależności od miasta, mieszczą się w przedziale pomiędzy 30 – 50zł.

Turia i Iffernet to młode, black metalowe zespoły

Holenderska Turia oraz pochodzący z Francji Iffernet odwiedzą Polskę po raz pierwszy. Spośród dwudziestu koncertów, jakie zostały zaplanowane w ramach nadchodzącej trasy, aż cztery odbędą się w Polsce.

Szczegółowa rozpiska polskich koncertów przedstawia się następująco:

  • 24.02 Wrocław, D.K. Luksus
  • 04.03 Katowice, Klub Muzyczny Faust
  • 05.03 Warszawa, Chmury
  • 06.03 Poznań, Klub Pod Minogą

O black metalowym zespole Turia

Holenderskie trio określane jest mianem nieoszlifowanego diamentu europejskiego black metalu. Zespół założony w 2014r., skupiony jest wokół kolektywu wydawniczego Haeresis Noviomagi.

Turia dała się poznać zarówno bywalcom małych, kameralnych klubów, jak i widowni imprez formatu Roadburn Festival. Pochodząca z Amsterdamu formacja ma w swoim dorobku dwa albumy długogrające i kilka splitów. W lutym ukaże się trzeci album Turii, zatytułowany “Degen van Licht”. Zaraz po premierze, holenderski zespół wyruszy w trasę po Europie.

Organizatorzy zapewniają, że podczas zbliżających się koncertów będzie można stanąć oko w oko z czymś, co można określić fenomenem grupy – zderzeniem black metalu spod znaku Bathory i Burzum, z estetyką lo-fi oraz przestrzenią, kojarzącą się z twórczością Hawkwind.

O black metalowej grupie Iffernet

Podczas europejskiej trasy koncertowej Turii towarzyszyć będzie pochodząca z Normandii grupa Iffernet. Muzycy tworzący francuski duet, kryją się za inicjałami N. i B. Grupa prezentuje w swojej muzyce surowość, melancholię i lekko średniowieczny sznyt, charakterystyczny dla francuskiej sceny. Członkowie Iffernet związani są z kolektywem La Harelle, skupiającym black metalowe podziemie.

Zespół pod koniec 2019 roku wydał swój debiutancki album. Płyta, zatytułowana po prostu „Iffernet”, dostępna jest w całości w serwisie YouTube.

Podobne artykuły

Machine Head dwukrotnie w Polsce z okazji 25-lecia “Burn My Eyes”

Paweł Kurczonek

Slipknot ponownie w Polsce i to jeszcze w tym roku!

Tomasz Koza

Już 26 września Behemoth rusza w trasę po Polsce i krajach nadbałtyckich!

Szymon Grzybowski

Nadciąga zniszczenie: styczniowa trasa Witchmaster + Embrional + Brüdny Skürwiel

Agata Laszuk

Slayer na kolejnym “pożegnalnym” koncercie w Polsce w 2019 roku. Gary Holt opuszcza zespół

Dominika Kudła

The Sixpounder: poznaliśmy wszystkie supporty na „Killer King Tour 2019”

Redakcja

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!