Alicia Vigil
Strona główna » Alicia Vigil tymczasową basistką Dragonforce
NEWSY

Alicia Vigil tymczasową basistką Dragonforce

Nastąpiły kolejne zmiany w składzie Dragonforce, które zapoczątkował basista Frédéric Leclercq, odchodząc z szeregów formacji w zeszłym roku. Po jego decyzji kapela sięgnęła po kanadyjskiego multiinstrumentalistę i youtubera Steve’a Terreberry’ego, który przejął rolę basisty na czas trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. W połowie miesiąca grupa ogłosiła jednak, że do koncertowego składu dołącza znana z Vigil Of War basistka Alicia Vigil.

Frédéric Leclercq dołączył do składu thrash metalowego zespołu Kreator

W sierpniu ubiegłego roku muzyk poinformował o swoim odejściu z Dragonforce. Jak napisał:

Stanęła przede mną niesamowita okazja, którą za niedługo ogłoszę publicznie. Między mną a zespołem nie ma żadnej kłótni i życzę im jak najlepiej.

Frédéric Leclercq

Szybko okazało się, że basista dostał szansę grania w w niemieckim zespole metalowym Kreator. W niedawnym w podcaście “Scars And Guitars” gitarzysta Dragonforce – Sam Totman rzucił nieco nowego światła na decyzję podjętą przez Frédérica. Według niego, muzyk po prostu miał już dosyć power metalu, który z pewnością nie jest jego ulubionym podgatunkiem:

Myślę, że już po prostu tego nie czuł. Nigdy nie był zbyt wielkim fanem tego podgatunku metalu. Co jest dość zabawne, ponieważ wcześniej grał w Heavenly [francuski zespół power metalowy]. Tak więc większość swojego życia spędził w zespołach power metalowych, chociaż nie jest nim zafascynowany. Myślę, że po prostu miał dość. Nie podobało mu się nasze nowe dzieło, cały ten nowy, kreskówkowy motyw i cała reszta. Nie rozmawialiśmy o tym, ale można powiedzieć, że to już go nie interesowało. Myślę, że w tym samym czasie pojawiła się szansa w Kreatorze. (…) Pewnie gdyby nie miał w zanadrzu Kreatora, zostałby. Koniec końców wszystko się dobrze ułożyło. Nadal jesteśmy kumplami.

Sam Totman

Alicia Vigil nową basistką Dragonforce

W połowie stycznia power metalowa grupa ogłosiła, że podczas nadchodzącej trasy koncertowej, bas i wokal wspierający przejmie znana z działalności w Vigil Of War Alicia Vigil. Gitarzysta Herman Li o przyjęciu Alicii do składu:

Alicia została mi polecona przez wielu muzyków z LA. Zaimponowała mi grą, profesjonalizmem i szybkiego uczenia się kompozycji Dragonforce! Jestem podekscytowany tym, że zagra z nami podczas zbliżającej się trasy. Myślę, że fani polubią to, co wniesie w koncerty.

Herman Li

Gitarzysta Dragonforce zaznaczył, że nie wykluczają przyjęcia Vigil na stałe. Wszystko rozstrzygną nadchodzące koncerty.

Warto dodać, że zespół będzie prowadził stream ze światowej trasy, która niestety nie obejmie Polski, na kanale Twich Hernana: https://www.twitch.tv/hermanli. Trasa promuje ostatni krążek kapeli – wydany w ubiegłym roku “Extreme Power Metal”, którą miałam okazję zrecenzować.

Fot. facebook.com/dragonforce/

Podobne artykuły

Richie Faulkner: „Jeszcze zobaczymy Glenna na scenie”

Agata Laszuk

Asking Aleksandria w czerwcu zagra we Wrocławiu

Tomasz Koza

In Hearts Wake na jedynym koncercie w Polsce!

Tomasz Koza

Muzycy Helloween o powrocie i trasie koncertowej „Pumpkins United”

Agata Laszuk

Daron Malakian wznawia projekt Scars on Broadway

Dominika Kudła

Post Mortem VI: Downfall of Gaia, Krzta, Wolves at the Door i Saule w Toruniu

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!