Polski zespół metalowy Vane
Strona główna » Vane: trasa z Moyra, singiel i nowy perkusista
KONCERTY

Vane: trasa z Moyra, singiel i nowy perkusista

Vane i Moyra z kopyta wchodzą w polski metalowy show-biznes. Wspólnie postanowili zagrać trasę koncertową, która została zapowiedziana na przełom zimy i wiosny przyszłego roku. Całość rozpocznie się 28 lutego w Zielonej Górze w klubie Jazzkino, a zakończy 21 marca występem w Warszawie.

„STORM OF FATE TOUR 2020” będzie pierwszą wspólną trasą Vane oraz Moyra. Jednak podczas występów obydwie grupy nie będą osamotnione. Supportami podczas poszczególnych występów będą: Spatial, SHODAN, Gentuza i The Burning Hands. W sumie wykonawcy odwiedzą 8 polskich miast.

Vane wydał nowy singiel pt. „Row, Ye Scallywags!”

Grupa wydała już drugi singiel w tym roku. Wcześniej wydali „The Ritual”, do którego powstał teledysk. Tym razem muzycy klipu nie stworzyli, ale za to powstało ciekawie wyglądające lyric video. „Row, Ye Scallywags!” nie promuje jednak nowego wydawnictwa grupy.

Okładka płyty Row Ye Scallywags zespołu Vane
Vane – Row, Ye Scallywags!, 2019

Warto dodać, że singiel wydano jedynie w wersji cyfrowej. Był również dostępny na specjalnym pendrive’ie, na którym można było również znaleźć całą dyskografię, teledyski oraz inne smaczki związane z zespołem.

Po świetnej płycie pt. „Black Vengeance” miałem dosyć duże wymagania wobec tego kawałka, ale ostatecznie spełniły się w bardzo dużym stopniu. Słuchając singla: można poczuć wiatr we włosach, pot zmęczenia wiosłowaniem oraz wiele innych efektów związanych z przemierzaniem otchłani oceanu.

„Row, Ye Scallywags” to bardzo energiczny utwór, w którym nie brakuje pirackiego klimatu oraz melodic death metalowego grania na najwyższym poziomie. Wokal Marcina Parandyka dalej zachwyca, tak jak to było podczas słuchania debiutanckiej płyty Vane. Inni członkowie grupy również dalej trzymają fason. Zwłaszcza warto pochwalić grę gitarzysty Mateusza Gajdzika.

Na pokład Vane wkroczył nowy perkusista

Mowa o Kamilu Bagińskim, który powinien być dobrze znany fanom Vane. Muzyk wystąpił z nimi na m.in. Pol’and’Rock, Festiwalu Uwolnić Muzykę oraz na Wild Fest (30 listopada, Warszawa, VooDoo). Jego grę również mogliśmy usłyszeć na „Row, Ye Scallywags”. Bagińskiego można kojarzyć z występów w Doomsday oraz Ennorath.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Żeński coverband Iron Maiden – The Iron Maidens w Polsce!

Agata Laszuk

Trzecie urodziny Transgresji w będzińskim Latawcu

Paweł Kurczonek

22 września 2019 w Poznaniu wystąpią: Misþyrming, Darvaza i Vortex of End

Bartłomiej Pasiak

🔥 Korn i Bring Me the Horizon zagrają koncert w Łodzi

Lena Knapik

Alter Bridge zapowiada nowy album i jedyny koncert w Polsce!

Bartłomiej Pasiak

Carach Angren i Wolfheart w lipcu w Warszawie

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!