KONCERTY

Metalcore wciąż jest silny – While She Sleeps na dwóch koncertach w Polsce!

Już 9 i 11 lutego na dwa koncerty do Polski (Warszawa, Kraków) przyjedzie brytyjska formacja While She Sleeps. To obecnie jedna z największych gwiazd młodszego pokolenia metalcore’u na świecie. Okazja do zobaczenia formacji na żywo jest tym ciekawsza, że zespół przymierza się do wydania kolejnego, czwartego już albumu. „So What?” ma ukazać się na rynku już 1 marca.

While She Sleeps zostało założone w Sheffield w Wielkiej Brytanii w 2006 roku.

Ta data dużo mówi o fascynacjach muzycznych założycieli. Pierwsza dekada XXI wieku była czasem metalcore’u – szczyty popularności zdobywały wówczas takie kapele jak Killswitch Engage czy Bullet For My Valentine. Nie ma się więc co dziwić, że pięciu kumpli ze szkolnej ławy założyło zespół i chciało grać właśnie metalcore. Przez pierwsze lata While She Sleeps było po prostu hobby, które jednak zajmowało coraz więcej czasu i w pewnym momencie musiała zapaść decyzja, czy granie ma stać się „pełnoetatową” pracą.

Na taki krok nie zdecydował się oryginalny wokalista – Jordan Widdowson, który w 2009 roku odszedł z zespołu. Zastąpił go Lawrence Taylor. On oraz Aaran McKenzie (bas), Sean Long (gitara), Adam Savage (perkusja) oraz Mat Welsh (gitara) to skład, który wykrystalizował się w tamtym momencie. Zespół występuje w nim do dziś.

Od tego czasu wydarzenia znacznie przyspieszyły, a While She Sleeps zaczęło przemierzać się do rejestracji pierwszych nagrań.

Już w 2010 roku światło dzienne ujrzała pierwsza EP-ka „The North Stands For Nothing”, która narobiła sporo zamieszania, zdobyła bardzo przychylne recenzje i coraz większe zainteresowanie fanów. Krytycy doceniali łatwość z jaką młodzi muzycy łączyli ciężar i melodie, a także przebojowość z rozbudowanymi, wielowątkowymi kompozycjami.

Wszystkie te elementy stały się ich cechami charakterystycznymi, które jeszcze bardziej uwypukliły się na debiutanckim albumie „This Is The Six” (2012), który zdobył bardzo przychylne opinie i z miejsca sprawił, że While She Sleeps stało się jednym z najgorętszych zespołów. Jego pozycje w absolutnym topie współczesnego metalcore’u ugruntowały dwa kolejne wydawnictwa – „Brainwashed” z 2015 oraz „You Are We” z 2017.

Obecnie zespół jest w przededniu wydania czwartej pełnowymiarowej płyty. Premierę „So What?” zapowiedziano na 1 marca 2019 roku.

Zespół opublikował już jednak dwa utwory promujące to wydawnictwo. Kawałki „Anti-social” oraz „Haunt Me” nie zawodzą i z całą pewnością podgrzewają atmosferę przed premierą, a także trasą koncertową po Europie.

Tour While She Sleeps zaczyna się 1 lutego – do 1 marca zespół zagra ponad 20 koncertów na Starym Kontynencie.

Dwa z nich zaplanowano w Polsce. Najpierw 9 lutego While She Sleeps zagra w warszawskim klubie „Proxima”. 11 lutego w klubie „ZetPeTe” w Krakowie. Bilety na oba wydarzenia wciąż są jeszcze dostępne i można kupić je na stronie organizatora.

While She Sleeps w Warszawie (9 lutego)https://winiarybookings.pl/bilety/while-she-sleeps-warszawa/
While She Sleeps w Krakowie (11 lutego)https://winiarybookings.pl/bilety/while-she-sleeps-krakow/

Na obu polskich koncertach While She Sleeps wspierać będą dwa zespoły: amerykańscy hardcore’owcy ze Stray From The Path oraz brytyjski zespół punkowy – Trash Boat.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Duff McKagan na solowym koncercie w Polsce!

Bartłomiej Pasiak

Elżbieta skąpana we krwi – Cradle of Filth zagra na żywo w Warszawie cały album „Cruelty and the Beast”

Szymon Grzybowski

Odrażająca nazwa, świetny zespół – Dying Fetus już 14 lipca zagra w Warszawie

Szymon Grzybowski

Zostaw komentarz