Image default
MUZYKA

Bloodbath publikuje drugi singiel z nowego albumu

Szwedzi z Bloodbath od dawna odgrażali się, że będzie ostro i – jak się okazuje – wcale nie rzucali słów na wiatr. Ich nowy klip do “Chainsaw Lullaby” z pewnością spodoba się fanom gore, pił mechanicznych i lejącej się litrami krwi. W utworze słychać pewne inspiracje AC/DC, zaś sam teledysk jest wyraźnie inspirowany oldskulowymi filmami grozy.


Jak wyjaśnia Anders “Blakkheim” Nystrom:

Chciałem, by ten utwór był nieskomplikowany w swej prostocie, zachowując jednocześnie ten ponury groove, wywołujący chęć headbangingu i włączenia się do wokali. Mając “czerwień” jako motyw przewodni uznałem, że dzięki włączeniu elementu piły mechanicznej oddam hołd zarówno brzmieniu efektu gitarowego Boss HM-2 jak i moim ukochanym horrorom spod znaku slasherów; zarówno muzyka, jak i tekst powstawały równocześnie. Zawsze byłem fanem lirycznych paradoksów, stąd też nadanie kawałkowi takiego tytułu był jedynie kwestią czasu.

“The Arrow Of Satan Is Drawn” jest potężną dawką oldskulowej, napędzanej brzmieniem efektu HM-2 ciemności, która zostanie uwolniona 26 października 2018 nakładem Peaceville Records. Będzie to drugi album z Old Nickiem w roli wokalisty.

Źródło: Metalstorm / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Posłuchaj nowego albumu Obituary

Lena Knapik

Nowa płyta Blitzkrieg “Judge Not!” już w kwietniu

Lena Knapik

Hellyeah publikuje fragment nowego utworu

Dominika Kudła

Zostaw komentarz