MUZYKA

Dream Theater: wysłuchaj singla z najnowszej płyty

W tym miesiącu czeka nas premiera czternastego krążka studyjnego Dream Theater, “Distance Over Time”. Zespół opublikował do tej pory dwa single zapowiadające wydawnictwo. Otwierający listę utworów “Untethered Angel” oraz “Fall Into the Night. W niecały miesiąc od publikacji ostatniego tytułu otrzymujemy kolejny, wraz z teledyskiem. Przed Wami “Paralyzed”:

https://youtu.be/C7m7l8iqGAk

Nagrania płyty rozpoczęły się w czerwcu ubiegłego roku. Członkowie zespołu postanowili pracować nad materiałem w odosobnieniu. Za salę prób posłużyła im przystosowana do pracy… Stodoła.

James LaBrie, wokalista Dream Theater, podsumował to w poniższych słowach:

To było jak powrót na letni obóz. Przebywanie nieprzerwanie w swoim towarzystwie uczyniło to doświadczenie głębszym. Sądzę, że utwory odzwierciedlają towarzyszącą nam energię. Całkiem zabawne było znaleźć się w takich warunkach w tym punkcie naszej kariery.

James LaBrie

Poniżej komentarz Johna Petrucci, gitarzysty zespołu:

Kiedy słucham tego albumu, mogę wyraźne przywołać każdy moment procesu pisania. W którym miejscu pokoju stałem, co nas nagle zainspirowało czy jakie miało znaczenie. Jako producenta, moim celem było stworzyć najlepsze brzmienie Dream Theater, jakie kiedykolwiek nagraliśmy. Tak, aby słuchacz był dosłownie w objęciach muzyki.

John Petrucci

Bardzo zależało mi na zarejestrowaniu prawdziwego ducha, radości i pasji, które przelały się podczas tworzenia płyty. Tak, aby ludzie mogli przejść przez album czując jego organiczność, osobowość i surową energię pochwycone w warunkach studyjnych. Moim zdaniem osiągnęliśmy zamiar i mam nadzieję, że inni także to odczują.

W przyszłym miesiącu zespół wyruszy w trasę promującą “Distance Over Time”. Jej pierwszym przystankiem będą Stany Zjednoczone. Latem grupa zawita do Europy. Przy tej okazji warto przypomnieć, iż Dream Theater jest jednym z pierwszym wykonawców ogłoszonych na tegorocznej edycji Prog In Park.

Dream Theater - Distance over Time, 2019
Dream Theater – Distance over Time, 2019

Tracklista “Distance Over Time”:

01. Untethered Angel
02. Paralyzed
03. Fall Into The Light
04. Barstool Warrior
05. Room 137
06. S2N
07. At Wit’s End
08. Out Of Reach
09. Pale Blue Dot
10. Viper King (Bonus)

Źródło: blabbermouth.net

Podobne artykuły

Whalesong dołącza do Old Temple

Tomasz Koza

Metallica publikuje nieznane wcześniej nagranie „For Whom the Bell Tolls” z 1986 roku

Agata Laszuk

Abbath: Posłuchaj przed premierą nowego albumu „Outstrider” w całości

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz