MUZYKA

King Diamond powraca z nowym albumem po trzynastu latach przerwy

Legendarny wokalista Mercyful Fate, King Diamond rozpoczął kilka dni temu swoją trasę koncertową po Ameryce. Muzyk jakiś czas temu na jednym z występów zaprezentował nowy utwór – „Masquerade of Madness”, który jest pierwszą zapowiedzią nadchodzącego albumu artysty. 8 listopada 2019 piosenka ukazała się również wersja studyjna, która zawitała na serwisy streamingowe oraz Youtube’a. Trzynasta płyta studyjna Kinga Diamonda będzie nosiła nazwę „The Institute”. Jego premiera jest planowana na 2020 rok.

King Diamond wypowiedział się na temat nowego albumu oraz życia rodzinnego w jednym z wywiadów:

Album ma coś wspólnego z równoległymi światami i karą, i z innymi podobnymi rzeczami. Zobaczycie również, jak torturujemy naszą kochaną Abigail na scenie. Jest to część historii, którą przedstawiliśmy na albumie. Wspaniale jest być tutaj, ciesząc się życiem. Mój syn, Byron ma już prawie dwa lata! I to jest niesamowite! Jednak niewiele mnie to zmieniło, jeśli chodzi o to na czym stoję i styl muzyczny nowego albumu. Kompletny King Diamond!

King Diamond

King Diamond złożył hołd zmarłemu koledze z zespołu

Timi Hansen zmarł na raka 4 listopada 2019 roku. W czasie swojej kariery grał w m.in. Mercyful Date i King Diamond. Podczas koncertu w Atlancie, Kim Petersen (prawdziwe imię i nazwisko Kinga Diamonda) wypowiedział się o przyjaźni z Timim oraz zadedykował mu utwór „Black Horsemen”.

King Diamond wraz z Mercyful Fate wyruszy w przyszłym roku w trasę po 20 latach absencji. Jednym z przystanków będzie krakowski Mystic Festival, gdzie zagrają 10 czerwca 2020 roku.

Źródło: https://www.blabbermouth.net/news/king-diamond-releases-first-new-song-in-12-years-masquerade-of-madness/

Podobne artykuły

Shining: Posłuchaj utworu Jag Är Din Fiende

Agata Laszuk

In Flames: wysłuchaj nowego singla “Burn”

Dominika Kudła

Nowy singiel zapowiadający album “Evolution” Disturbed

Lena Knapik

Posłuchaj nowego singla Atrocity “Masters Of Darkness”

Agata Laszuk

Batushka (Drabikowski) udostępnia album “Panichida”

Paweł Kurczonek

Enslaved publikuje nowy kawałek

Agata Laszuk

Zostaw komentarz