Strona główna » Overkill publikuje drugi singiel z najnowszej płyty
MUZYKA

Overkill publikuje drugi singiel z najnowszej płyty


Do premiery najnowszego albumu Overkill jeszcze niewiele ponad miesiąc. Jednak zespół ani myśli zostawiać fanów w biernym oczekiwaniu. W połowie grudnia otrzymaliśmy pierwszy singiel promujący płytę, zatytułowany „Last Man Standing”. A wczoraj – kolejny.

Zapraszamy do odsłuchu „Head of a Pin:Wokalista Overkill, Bobby “Blitz” Ellsworth, komentuje:

„Head of a Pin” potrzebował wiele czasu, aby się dotrzeć. Prawdopodobnie jest to utwór, który przeszedł przez najwięcej przemian, i który ukończyłem jako ostatni. Patrząc wstecz na jego rozwój – zainwestowany weń czas był tego warty. Tonacja gitar błyszczy, a kompozycja przechodzi w tradycyjny, niski, brudny riff. Do tego refren… Osobiście – jeden z moich ulubionych utworów z „The Wings of War”.

Sądzę, że to co robimy opiera się na klasycznym riffie z naddaniem mu z czasem brutalności. Stąd klimat heavy metalu z rodzącą się zeń agresją. Oczywiście nie zamierzamy być progresywni. To wciąż Overkill. Ale na koniec i tak jesteśmy podekscytowani, ponieważ wychwytujemy każdy mały niuans niosący zmianę.

“The Wings of War” trafi na półki sklepowe już 22 lutego. Dziewiętnasty album studyjny w dorobku Overkill będzie debiutem obecnego perkusisty zespołu, Jasona Bittnera. Muzyk zasilił szeregi grupy w 2017 roku w zastępstwie Rona Lipnickiego.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Zobacz występ Metalliki i Lady Gagi podczas Grammy

Redakcja

Obscura publikuje nowy utwór z nadchodzącej płyty “Diluvium”

Dominika Kudła

Legend Of The Seagullmen publikuje nowy utwór „Shipswreck”

Agata Laszuk

Mgła: Premiera „Age Of Excuse” (Cały album)

Agata Laszuk

Dimmu Borgir zagra w Polsce w 2018 roku. Tymczasem posłuchajcie drugiego singla z “Eonian”

Tomasz Koza

Sinsaenum: „Ashes” w drodze

Agata Laszuk

Zostaw komentarz