Welkins Boreal Phantoms of Yesteryear
Strona główna » “Phantoms of Yesteryear” – debiutancki album Welkins Boreal już w Internecie
MUZYKA

“Phantoms of Yesteryear” – debiutancki album Welkins Boreal już w Internecie

19 września 2019r. ukazał się debiutancki album fińskiego zespołu Welkins Boreal. Płytę zatytułowaną “Phantoms of Yesteryear” można pobrać bezpłatnie ze strony zespołu, jest również dostępna na serwisach streamingowych.

Zespół Welkins Boreal powstał w 2018r.

Jednak początki zespołu sięgają lat 90-tych ubiegłego wieku. Założycielem Welkins Boreal jest wokalista i kompozytor, Teemu Kautonen, który występował wcześniej w zespołach Darkwoods My Betrothed, Furthest Shore, Wizzard oraz Nattvindens Gråt.

Ostatni z wymienionych zespołów wydał w latach 90-tych EP-kę “Där svanar flyger” oraz dwa albumy (“A Bard’s Tale“, “Chaos Without Theory“). Członkiem Nattvindens Gråt był wówczas Toumas Holopainen, założyciel grupy Nightwish.

Ostatni album Nattvindens Gråt (“Subuniverses“) ukazał się w 2000r., a krótko później zespół zakończył działalność.

Teemu Kautonen
Teemu Kautonen

Welkins Boreal jako kontynuacja Nattvindens Gråt

Marzeniem Teemu Kautonena było przearanżowanie i ponowne nagranie starych utworów, ponieważ, jego zdaniem, potencjał tych kompozycji nie został w pełni wykorzystany na albumach jego poprzedniego zespołu. Sam zainteresowany mówi, że na płytę “Chaos Without Theory” trafiło mnóstwo świetnych pomysłów, ale zabrakło należytego wykonania.

Cóż, czego się spodziewać po nastolatkach, którzy mają więcej entuzjazmu, niż umiejętności i cierpliwości, by należycie zaaranżować utwory. Dodatkowo ze znikomym budżetem przeznaczonym na studio, który wymusza pośpiech w nagraniach.

Teemu Kautonen

“Phantoms of Yesteryear” powstawał aż osiem miesięcy

Teemu Kautonen wybrał dziewięć utworów nagranych pierwotnie przez Nattvindens Gråt, a wydanych na płytach “Chaos Without Theory” i “Subuniverses“. Jego zdaniem te kompozycje zawierały świetne pomysły, z ogromnym potencjałem.

Muzyka, na potrzeby albumu „Phantoms Of Yesteryear”, została poważnie przearanżowana, jednak zachowany został duch oryginałów. Zmiany objęły także teksty utworów, które z perspektywy czasu wydały się autorowi nieco niedojrzałe.

Nowa aranżacja i ponowna rejestracja wybranych utworów zaowocowały wersjami, z których autor jest obecnie w pełni zadowolony.

Welkins Boreal dla fanów Ghost

W zapowiedzi debiutanckiej płyty Welkins Boreal możemy przeczytać, że fundamentem muzyki zespołu są chwytliwe rockowe melodie, ciężkie gitarowe riffy, melancholijne klawisze oraz barytonowe wokale. Fani zespołów takich, jak Sentenced, To/Die/For, Ghost czy Charon powinni w muzyce Welkins Boreal znaleźć coś dla siebie.

Historia Welkins Boreal rozpoczyna się od spojrzenia w przeszłość

Jednak Teemu Kautonen tworzy obecnie materiał na kolejny album, którego wydanie jest wstępnie zaplanowane na 2020r. Poznaliśmy również tytuł jednej z nowych kompozycji. Na niezatytułowanej jeszcze płycie znajdzie się utwór „Ashes”, który ma się ukazać na początku przyszłego roku.

Lidera Welkins Boreal wspomagają w studio muzycy sesyjni, a grupa, jak na razie, nie wystąpiła na żywo i nie planuje występów w najbliższym czasie. Jednak, jak podkreśla Teemu Kautonen, koncerty Welkins Boreal nie są całkowicie wykluczone.

Przydatne linki:
Oficjalna strona | Facebook | Instagram | YouTube | Spotify | BandCamp | Distrokid

Welkins Boreal - Phantoms of Yesteryear
Welkins Boreal – Phantoms of Yesteryear,2019

Tracklista Welkins Boreal – „Phantoms of Yesteryear”

01. Sleep Eternal
02. Thirteen Moons
03. Apparition
04. Sethian Seal
05. Discordia
06. Thelemite
07. Dance of Nightly Shadows
08. I Approach the End
09. Sorrow’s Shroud

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły

Nowy teledysk do utworu z mini-albumu Epiki

Lena Knapik

In Flames: wysłuchaj nowego singla “Burn”

Dominika Kudła

Cannibal Corpse – streaming nowego albumu “Red Before Black”

Agata Laszuk

Posłuchaj “Through Eyes Of Stone” – nowego singla grupy 1349

Lena Knapik

Posłuchaj przedpremierowo nowego albumu Embrional “Evil Dead”

Lena Knapik

Azarath odsłania kolejne karty. Posłuchajcie nowego utworu.

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!