Strona główna » Wacław „Vogg” Kiełtyka dołącza do składu Machine Head
NEWSY

Wacław „Vogg” Kiełtyka dołącza do składu Machine Head

Słynna amerykańska grupa Machine Head poszerzyła swój skład o dwóch nowych członków. Matt Alston dołączył do zespołu jako perkusista. Jako gitarzysta w Machine Head będzie występował polski wioślarz Wacław „Vogg” Kiełtyka. To wielkie wyróżnienie dla muzyka, który zdobył rozpoznawalność dzięki występom w Decapitated. Przez swoją ponad dwudziestoletnią karierę „Vogg” również występował w m.in. Vader, Lux Occulta czy Sceptic. Teraz przyszła pora na występy pod banderą Machine Head.

W zeszłym roku lider grupy, Robb Flynn poinformował o odejściu dwóch członków z Machine Head

Po zakończeniu trasy po Stanach Zjednoczonych grupę opuścili: gitarzysta Phil Demmel oraz perkusista Dave McClain. Ich miejsca zostaną zastąpione właśnie przez Alstona i Kiełtykę. Koniec współpracy z wieloletnimi członkami obił się dużym echem w półświatku metalowym. Wiele osób spekulowało na temat przyszłości Machine Head, ale ostatecznie muzycy ogłosili europejską trasę, a teraz ogłaszają nowych członków.

Machine Head na dwóch koncertach w Polsce

Będzie to część trasy, w trakcie której muzycy będą celebrować 25. rocznicę wydania albumu „Burn My Eyes”. Występy będą składały się z dwóch części. Pierwsza będzie zawierała współczesne klasyki amerykańskiego bandu, a druga będzie się składała w całości z materiału ze wspomnianej płyty.

W trakcie grania utworów z „Burn My Eyes” muzykom będą towarzyszyli członkowie Machine Head, którzy nagrywali to wydawnictwo. Mowa to o Chrissie Kontosie i Loganie Maderze. Polskie koncerty odbędą się 18 i 19 października 2019. Kolejno w gdańskim B90 i warszawskiej Progresji. Będzie to pierwsza okazja dla polskich fanów, aby zobaczyć Kiełtykę i Alstona podczas grania piosenek Machine Head.

Fot. Kadr z filmiku

 

Podobne artykuły

Świeży teledysk do utworu z nadchodzącej płyty Battle Beast

Lena Knapik

Kreator składa hołd ikonom rocka w nowym klipie

Lena Knapik

Niska sprzedaż nowego albumu nie martwi Suicide Silence

Lena Knapik

Inquisition i Rotting Christ w Polsce w przyszły weekend. Sprawdź rozkład jazdy.

Tomasz Koza

SepticFlesh: Nowy film dokumentujący powstawanie ostatniego albumu

Agata Laszuk

Mastodon nareszcie zagra w Polsce!

Tomasz Koza

Zostaw komentarz