Vogg Machine Head
Strona główna » Wacław „Vogg” Kiełtyka dołącza do składu Machine Head
NEWSY

Wacław „Vogg” Kiełtyka dołącza do składu Machine Head

Słynna amerykańska grupa Machine Head poszerzyła swój skład o dwóch nowych członków. Matt Alston dołączył do zespołu jako perkusista. Jako gitarzysta w Machine Head będzie występował polski wioślarz Wacław „Vogg” Kiełtyka. To wielkie wyróżnienie dla muzyka, który zdobył rozpoznawalność dzięki występom w Decapitated. Przez swoją ponad dwudziestoletnią karierę „Vogg” również występował w m.in. Vader, Lux Occulta czy Sceptic. Teraz przyszła pora na występy pod banderą Machine Head.

W zeszłym roku lider grupy, Robb Flynn poinformował o odejściu dwóch członków z Machine Head

Po zakończeniu trasy po Stanach Zjednoczonych grupę opuścili: gitarzysta Phil Demmel oraz perkusista Dave McClain. Ich miejsca zostaną zastąpione właśnie przez Alstona i Kiełtykę. Koniec współpracy z wieloletnimi członkami obił się dużym echem w półświatku metalowym. Wiele osób spekulowało na temat przyszłości Machine Head, ale ostatecznie muzycy ogłosili europejską trasę, a teraz ogłaszają nowych członków.

Machine Head na dwóch koncertach w Polsce

Będzie to część trasy, w trakcie której muzycy będą celebrować 25. rocznicę wydania albumu „Burn My Eyes”. Występy będą składały się z dwóch części. Pierwsza będzie zawierała współczesne klasyki amerykańskiego bandu, a druga będzie się składała w całości z materiału ze wspomnianej płyty.

W trakcie grania utworów z „Burn My Eyes” muzykom będą towarzyszyli członkowie Machine Head, którzy nagrywali to wydawnictwo. Mowa to o Chrissie Kontosie i Loganie Maderze. Polskie koncerty odbędą się 18 i 19 października 2019. Kolejno w gdańskim B90 i warszawskiej Progresji. Będzie to pierwsza okazja dla polskich fanów, aby zobaczyć Kiełtykę i Alstona podczas grania piosenek Machine Head.

Fot. Kadr z filmiku

 

Podobne artykuły

Apocalyptica prezentuje teledysk do coveru “Sad But True”

Lena Knapik

Lamb of God pod szyldem Burn the Priest przedstawia nowy teledysk

Lena Knapik

Shining zagra na Castle Party 2018

Agata Laszuk

Alice Cooper po sześciu latach powraca z nowym albumem

Tomasz Koza

Born of Osiris, Veil of maya, Volumes i Black Crown Initiate już za tydzień w Katowicach

Tomasz Koza

Marilyn Manson i Stone Sour zagrają w Polsce w 2018 roku!

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!